Strona główna 0_Slider Objazdem do Strzegomia aż do stycznia 2018

Objazdem do Strzegomia aż do stycznia 2018

9

Nie cieszą się ani kierowcy, ani mieszkańcy Pasiecznej oraz Stanowic. Od ponad roku osoby jadące ze Świdnicy do Strzegomia (i z powrotem) muszą korzystać z objazdu. I nie ma dobrych wiadomości – budowa mostu i przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej 382 w tzw. lasku grochotowskim potrwają jeszcze co najmniej do 14 stycznia 2018 roku.

W 2013 roku mostek został uszkodzony przez podtopienia. Przez ponad dwa lata w tym miejscu obowiązywało zwężenie i ruch wahadłowy, ale takie rozwiązanie prowadziło do licznych kolizji. W 2015 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wyłoniła firmę, która miała naprawić most i przy okazji wyremontować zniszczony odcinek drogi od granic lasku grochotowskiego do zjazdu na Stanowice. Przetarg „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 382 od km 2+000 do km 3+600 z rozbiórką mostu w km 2+922 i budową nowego nad rzeką Pełcznicą w miejscowości Nowy Jaworów wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej.” wygrała firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Termin realizacji zadania, według podpisanej umowy, przewidywano od 10.11.2015 do 10.08.2017r. Jednak termin ten uległ zmianie.

– Zgodnie z umową, pomiędzy DSDiK we Wrocławiu a spółką Berger Bau Polska, z 10 listopada 2015 r. oraz z aneksem 8 grudnia 2016 r., zakończenie prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 382 wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nastąpi do 14 stycznia 2018 r. – informuje Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy DSDiK. Inwestycja będzie kosztowała 5 360 858,60 zł brutto.

Obserwujących postępy prac zaniepokoił efekt uboczny poszerzenia jezdni od zjazdu na Pasieczną do granic lasku. Ponad 20-tu jesionom ucięto połowę korzenia. rzecznik zapewnia, że drzewa zostaną usunięte. Dodał także, że wszystkie drzewa, których trzeba było się pozbyć podczas prowadzonych prac, są usuwane na podstawie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej.

/asz/

 

 • men777

  Teraz dziewczyny lekkich obyczajów stoją za Świebodzicami w stronę Dobromierza jak by kto szukał!!!

  • Alojzy

   Cenna informacja… Dzięki!

  • AnkaH

   a jakie mają ceny?

   • men777

    Nie wiem ale z tego co mi wiadomo to 100 za numker, a za rurke z kremem 50

  • Krzysztof

   Może jednak dziewczyny nadal tam stoją dlatego im się remont przedłuża….

 • Piotr Górecki

  ale tam nie ma zjazdu na Pastuchów tylko na Pasieczną ,

  • Waldi

   Jak to nie ma? Kolega nie zna topografii terenu. Wytłumaczę za google maps: Zjazd w kierunku Pasiecznej, potem przez Stanowice do Międzyrzecza. Następnie w Międzyrzeczu trzymaj się prawej strony. Udaj się w kierunku Morawy. W Morawie zakręt w prawo. Uważaj na ograniczenie do 30 km/h (łatwo stracić tu prawo jazdy na 3 miesiące) Potem skręć w prawo na Skarżyce(Grunau). Jedź jeszcze 2 km i cel osiągnięty – Pastuchów. Kolega kapejszen?

   • Marek S.

    Uff. Dobrze, że na Szczecin nie podali, bo miałbyś zajęcie do jutra.

 • Obserwator

  To oni chyba samymi szpadlami i taczkami pracują, skoro tyle czasu na ten remont schodzi…