Strona główna Sport Piłka nożna Pogrom w Jaworzynie Śl. Karolina rozbita przez Polonię-Stal!

Pogrom w Jaworzynie Śl. Karolina rozbita przez Polonię-Stal! [FOTO]

0

Bardzo jednostronny przebieg miał ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Miejscowa Karolina Jaworzyna Śląska wyraźnie uległa na swoim stadionie ligowemu rywalowi – Polonii-Stali Świdnica aż 0:4!

Podopieczni Tomasza Oleksego mieli przewagę w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i nie mieli żadnych problemów z awansem do półfinału rozgrywek. Biało-zieloni lepiej operowali piłką, częściej gościli na połowie przeciwników i co najważniejsze dla nich oddali cztery skuteczne ciosy. Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla świdniczan. Już w 2. minucie doszło do zderzenia dwóch obrońców Polonii-Stali – Bartłomieja Skowrońskiego i Jakuba Białasa. Ten drugi z urazem głowy musiał opuścić plac gry, ale po kilku minutach „uzbrojony” w bandaż zdołał wrócić na boisko. Po raz pierwszy powody do radości goście mieli w 13. minucie. Szarżujący Łukasz Kot był faulowany w polu karnym, a sędzia główny wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Robert Myrta i precyzyjnym uderzeniem pokonał Oskara Wajdzika. Poloniści dążyli do podwyższenia prowadzenia, lecz brakowało precyzji. Sporo emocji w szeregach gospodarzy wywołała sytuacja z 44. minuty. Biało-zieloni przeprowadzili błyskawiczną kontrę zakończoną golem Roberta Myrty. Miejscowi nie mogli pogodzić się z tą decyzją, twierdząc że chwilę wcześniej rywale faulowali Mateusza Mroza w polu karnym.

Druga połowa to już prawdziwa deklasacja. Jaworzynianie oprócz pojedynczych wypadów do przodu nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Bartłomieja Kota. W 62. minucie padł trzeci gol dla biało-zielonych. Szymon Tragarz przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem, do piłki dopadł Wojciech Sowa, odegrał ją do Roberta Myrty, który tym samym skompletował swojego hat-tricka. Świdniczanie nie zwalniali tempa i kwadrans później dobili drużynę prowadzoną przez trenera Tomasza Idziaka. Krystian Jagieła zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego, a akcję sfinalizował wracający po kontuzji kolana Andrii Kozachenko. W kolejnej – czwartej rundzie Pucharu Polski OZPN Wałbrzych (półfinał rozgrywek) rywalem podopiecznych Tomasza Oleksego będzie lepszy z pary AKS Strzegom – Górnik Wałbrzych. Przeciwnika poznamy za tydzień – 11 października. Starcie półfinałowe zaplanowano na wstępnie na marzec 2018 roku.

Karolina Jaworzyna Śląska – Polonia-Stal Świdnica 0:4 (0:2)

Karolina: Wajdzik, Wilk, Szyszka, Pawela (46′ Ptak), Mróz (76′ Putaj), Piątek (66′ Borowy), Ignatowicz, Pyda, Czernicki (76′ Adamowicz), Tatuśko, Matwiejko

Polonia-Stal: B. Kot, Skowroński, Salamon, Białas, Ł. Kot, Somala (53′ Kucharski), Sowa, Szczygieł (53′ Łuszkiewicz), Jagieła, Tragarz (63′ Kozachenko), Myrta (72′ Roman)

/FOTO: Artur Ciachowski/