Strona główna Wydarzenia Świdnica Autobusem po nagrody. Wylosowano zwycięzców

Autobusem po nagrody. Wylosowano zwycięzców [WYNIKI]

0

Mnóstwo nagród, w tym bilety miesięczne na przejazdy w komunikacji miejskiej, albumy o Świdnicy, pamięć USB, dyski przenośne i tablet, już wkrótce trafią do zwycięzców. W sumie do konkursu „Autobusem po nagrody” zgłosiło się 41 osób, które zrezygnowały na jeden wyznaczony dzień z samochodu i korzystały z przejazdów komunikacją miejską. Losowanie laureatów odbyło się dziś w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Konkurs rozwiązała dziś komisja w składzie – zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski, prezes MPK w Świdnicy Tomasz Kurzawa oraz kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu MPK w Świdnicy Wojciech Figiel. – Konkurs przeprowadzony, przez Urząd Miejski w Świdnicy wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, z okazji „Świdnickiego dnia bez samochodu”, 22 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zaprosiliśmy świdniczan, którzy na co dzień podróżują samochodami, by skorzystali z przejazdów naszymi miejskimi autobusami – mówił Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek.

Za skasowane bilety, w trakcie podróżowania miejskimi autobusami 22 września, można było wygrać cenne nagrody. – Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Wpłynęło 41 zgłoszeń, z czego dwa nie spełniły regulaminu konkursowego – stwierdził rzecznik. Nagrodę można było otrzymać także dodatkowo za podzielenie się wrażeniami podczas jazdy autobusem. – Wpłynęły bardzo interesujące opinie o podróżach autobusami MPK. Są one zamieszczane na fanpage’u świdnickiego MPK. Pokazują one chociażby to, że jeżdżąc miejską komunikacją można dostrzec w Świdnicy inne rzeczy, niż podczas podróży samochodem. Pasażerowie zwracali uwagę także na to, że mamy w miarę nowoczesny tabor, w autobusach jest czysto, a komunikacja działa punktualnie – podsumował Witold Tomkiewicz.

Ile osób skorzystało z miejskiej komunikacji w Świdnicy tego dnia, jak zauważa prezes spółki, trudno oszacować. – Nie jest łatwo określić, że w tym konkretnym dniu wzrosła nam sprzedaż biletów na przykład o 20 % pasażerów. Po analizie wszystkich sprzedanych biletów można byłoby sprawdzić czy średnia nam się zwiększyła. Nie o to jednak chodziło – stwierdził Tomasz Kurzawa. Konkurs miał, jak podkreślali prezes świdnickiego MPK i wiceprezydent Świdnicy, przede wszystkim wspierać ekologicznej idee, w ramach prowadzonego przez miasto programu ograniczania niskiej emisji. – Chcieliśmy zmobilizować mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Jeżeli 100 aut mniej wyjechało na drogi tego dnia, to powinniśmy być z tego powodu zadowoleni – dodał.

Losowanie przeprowadzono spośród 39 zgłoszeń. Kto zwyciężył?

Nagroda główna, tablet Samsung została wylosowana dla Bożeny Pietrzak, dyski przenośne 2 TB powędrują do Anny Babisz i Marcina Raby, pamięci flash 64 GD otrzymują Adam Parkitny, Waldemar Uss, Anna Filipowicz, albumami o katedrze świdnickiej obdarowani zostaną: Marta Fedorowicz, Bogdan Bienias, Przemysław Grędziński, Jacek Nowak, Mirosław Łuczak, Rafał Krawętek, Daria Byrska, Jacek Nowak, Jerzy Toporków a bilety miesięczne wylosowane zostały dla Bożeny Pietrzak, Violetty Bialik, Magdaleny Kaczmarczyk dwukrotnie oraz Marka Stempniaka.

Trwa jeszcze konkurs na profilu FB MPK Świdnica, gdzie można wybrać najlepszą recenzję z jazdy autobusem w Świdnickim dniu bez samochodu.

Tekst: AN
Zdjęcie: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPucharowe derby powiatu! Karolina – Polonia-Stal [RELACJA LIVE]
Następny artykułObjazdem do Strzegomia aż do stycznia 2018