Strona główna 0_Slider Kwiaty, stroiki, znicze. Jakie ceny w Świdnicy?

Kwiaty, stroiki, znicze. Jakie ceny w Świdnicy? [FOTO]

0

Na świdnickich nekropoliach trwają przygotowania do Wszystkich Świętych. Mieszkańcy porządkują groby bliskich. Gdzie kupić kwiaty, stroiki czy znicze? Sprawdziliśmy jakie w tym roku są ceny w Świdnicy.

Kwiaciarnie na świdnickim Rynku oferują duży wybór, zarówno kwiatów ciętych, jak i w doniczkach. Za pojedynczą chryzantemę ciętą zapłacimy w zależności od rodzaju czy wielkości od 3,50 zł do 6 zł, a za sztuczną od 2 zł do 4 zł. Natomiast w doniczkach średni bukiet drobnokwiatowych chryzantem kosztuje 18 zł. Niewielki bukiet wielkokwiatowych chryzantem w doniczce to koszt 20 zł. W kwiaciarniach znajdziemy także różnego rodzaju stroiki zarówno z kwiatów żywych jak i sztucznych – ceny w zależności od wielkości dekoracji i wymagań klienta kształtują się od 30 zł do 150 zł. Na świdnickim Rynku możemy nabyć również bukszpan w doniczce, który kosztuje około 25 zł lub gałązkę świerkową za 15 zł.

Wszystko, co potrzebne do uporządkowania i dekorowania grobu można także znaleźć na stoiskach handlarzy przy świdnickich cmentarzach. Na przykład przy Al. Brzozowej ceny zniczy od najmniejszych do największych i bogato dekorowanych kształtują się od 2 zł do ponad 30 zł. Za bukiet chryzantem drobnokwiatowych oraz wielkokwiatowych w doniczkach zapłacimy około 20 zł. Cięte pojedyncze chryzantemy kosztują od 12 zł do 15 zł. Stroki z kwiatów sztucznych mogą wynieść natomiast średnio 40 zł.

W hali targowej na Osiedlu Młodych oferta dekoracji również jest bardzo bogata. Za mały bukiet drobnokwiatowych chryzantem zapłacimy od 10 zł do 15 zł, a za wielkokwiatowe chryzantemy w doniczce – od 15 zł do 25 zł. Cięte pojedyncze chryzantemy kosztują około 12 zł, a sztuczne kwiaty od 1,50 zł do 5 zł. Za znicze zapłacimy od 1,80 zł do około 45 zł. Ceny stroików wynoszą od 35 zł do 59 zł.

Na targowisku przy ul. Mieszka I największy wybór dekoracji dotyczy chryzantem w doniczce. Ich ceny w zależności od wielkości, koloru i ilości kwiatów kształtują się od 10 zł do 20 zł. Sztuczne kwiaty można kupić za 3 zł, a cięte żywe za około 10 zł. Stroki głównie ze sztucznych kwiatów kosztują od 40 zł do 60 zł.

W dyskoncie ceny zniczy i kwiatów są znacznie niższe. Dla przykładu za pojedynczy znicz zapłacimy w zależności od wielkości od 0,99 zł do 19.99 zł. Przy zakupie hurtowym cena spada o 30 proc., a nawet 45 proc. Choć w niektórych dyskontach wybór kwiatów nie jest zbyt duży, to ich ceny są znacznie niższe niż u handlarzy. Za chryzantemę, ciętą zapłacimy – 2,33 zł, w hurcie – 6,99 zł, a w doniczkach niewielkie chryzantemy kosztują zaledwie 4,99 zł.

/AN/
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułEkspresem do CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułZawodnik KSW z wizytą w Świdnicy