Strona główna 0_Slider Dymy nad działkami

Dymy nad działkami [FOTO]

24

Złota jesień pełna słońca zachęca do przeprowadzania ostatnich porządków na działkach. Najczęściej kończą się one spalaniem odpadów, co jak informuje Straż Miejska jest niezgodne z prawem.

Strażnicy w tym tygodniu kilkukrotnie w ciągu każdego dnia podejmowali interwencje na działkach w sprawie spalania odpadów. Funkcjonariusze w takich przypadkach edukują sprawców wykroczeń, a także przypominają zarządzającym ogrodami o obowiązującym prawie.

Zgodnie z art. 30 ust. 1 Ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach, zakazuje się przetwarzania odpadów (w tym w sposób termiczny) poza instalacjami i urządzeniami. W myśl art. 191 w/w ustawy osoba, która spala odpady zielone, liście, gałęzie w ogródku lub na działce, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł.

Straż Miejska przypomina, że spalanie odpadów w niskich temperaturach powoduje zanieczyszczanie powietrza i odbija się negatywnie na zdrowiu. – Zanim podpalisz śmieci miej świadomość, że trujesz siebie oraz okolicznych mieszkańców – apelują strażnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułPo wielu z nich zostały tylko fotografie
Następny artykułOtrzęsiny pierwszoklasistów w hollywoodzkim stylu [FOTO]