Strona główna Wydarzenia Świdnica Otrzęsiny pierwszoklasistów w hollywoodzkim stylu

Otrzęsiny pierwszoklasistów w hollywoodzkim stylu [FOTO]

0

Aula szkolna zamieniła się w plan filmowy, na którym wystąpili uczniowie przebrani w kultowe postacie jak Lord Vader, Joker czy Neytiri z „Avatara”. Otrzęsiny klas pierwszych w iście hollywoodzkim stylu zorganizowane zostały w ramach Święta Edukacji Narodowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

W tym roku zabawę, która wprowadza w społeczność szkolną nowo przyjętych uczniów, przygotowali ubiegłoroczni zwycięzcy otrzęsin, młodzież z klasy 2 a. Aula szkolna przypominała plan filmowy, na którym swoje role odegrali uczniowie przebrani w takie kultowe postacie jak Lord Vader, Joker czy Neytiri z „Avatara”. Młodzież postarała się także o odpowiednie filmowe dekoracje – plakaty oraz rekwizyty rodem z „Hobbita”, „Indiany Jonesa”, „Gwiezdnych wojen” oraz „Piratów z Karabinów”. Filmową atmosferę dopełniała muzyka z najbardziej znanych produkcji.

Widowiskowy konkurs oceniało jury w składzie – nauczyciele – Elżbieta Badzioch-Zarzycka, Agata Mester, Alicja Stawarz oraz Tomasz Pietrzak. Komisja przyznawała punktu od 0 do 10 w pięciu kategoriach – przebranie, opis klasy, plakat, dobrana piosenka i przedstawiona scenka w oparciu o jeden z czterech wylosowanych filmów – „Indiana Jones”, „Hobbit”, „Piraci z Karaibów” oraz „Gwiezdne wojny”. Dodatkowo prezentacje miały nawiązywać do profilu klasy. Choć zadanie nie było łatwe, wszystkie klasy doskonale sobie poradziły. Najwyższe noty zebrała klasa 1 c i wysunęła się na prowadzenie.

Uczniowie mogli zdobyć kolejne punkty dla swoich klas w przygotowanych sześciu konkurencjach – walka na „pianki świetlne”, „rzut pierścieniem”, „strzał biczem”, quiz sprawdzający stan wiedzy ogólnej, znajomość filmów przewodnich i sprawność liczenia w pamięci, pirackie kalkulacje z szacowaniem wody, orzechów, monet oraz kaszy w słoikach, a także rozpoznawanie soundtracków z filmów.

Która klasa okazała się najlepsza? W tym roku, wyprzedając klasę 1a, zaledwie dwoma punktami, otrzęsiny wygrali uczniowie klasy przyrodniczo-matematycznej. Swoja radość ze zwycięstwa laureaci wyrazili spontanicznym tańcem na scenie.

/oprac./
relacja: Katarzyna Domańska z klasy 2 a
zdjęcia: Marcin Pienio

Poprzedni artykułDymy nad działkami [FOTO]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń