Strona główna 0_Slider By czas nie zatarł pamięci. Dni Lwowa i Kultury Kresowej w Świdnicy

By czas nie zatarł pamięci. Dni Lwowa i Kultury Kresowej w Świdnicy

0

Kulturę i historię dawnych ziem polskich wspominać będą miłośnicy Kresów już dzisiaj, 17 października w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W trakcie uroczystości zaplanowano wystąpienia okolicznościowe i prezentacje artystyczne. Dni Lwowa i Kultury Kresowej rozpoczną się o godz. 16.00.

Wydarzenie jest organizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich po raz ósmy. – Ideą jest uczczenie pamięci o kulturze Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Chcemy zaszczepić przede wszystkim w młodzieży wiedzę i kultywowanie historii  – mówi Antoni Jadach, prezes stowarzyszenia.

W programie Dni Lwowa zaplanowano występ chóru Pryma Voce, przywitanie gości, wystąpienia okolicznościowe, pokazy artystyczne Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy oraz kabaretu Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, a także prezentację multimedialną III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wcześniej zapowiadany wykład ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego został odwołany, z powodów zdrowotnych prelegenta.

W trakcie wydarzenia wręczone zostaną złote odznaczenia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Otrzymają je świdnicki przewodnik i pasjonat historii Mariusz Barcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, Władysław Jandeczko, założyciel Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy oraz Marian Winiarski, długoletni członek stowarzyszenia, udzielający się w nim już od 20 lat.

/AN/

Poprzedni artykułKto zniszczył samochód?
Następny artykułDroga po remoncie gotowa