Strona główna Wydarzenia Droga po remoncie gotowa

Droga po remoncie gotowa

2

Finał drugiego etapu przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – granica powiatu. 16 października przeprowadzono oficjalny odbiór inwestycji, współfinansowanej przez budżet państwa, gminę Świdnica, Świdnicę i powiat świdnicki.

Zakres przeprowadzonych prac, na odcinku 1.110 m, obejmował: frezowanie nawierzchni bitumicznej, rozebranie nawierzchni z klinkieru drogowego, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej i odwodnienie, ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Remont drogi przeprowadzony był w ramach Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wartość zadania opiewała na ponad 2 mln. 313 tys. zł. z czego 50% to dofinansowanie z budżetu państwa. 750 tys. zł. to wkład Gminy Wiejskiej Świdnica, 250 tys. dofinansowało Miasto Świdnica a 156 tys. to wkład własny powiatu. Prace trwały od 10 kwietnia do 29 września.

I etap inwestycji zakończył się w październiku zeszłego roku i obejmował przebudowę prawie 2 km. odcinka drogi. Wtedy koszt inwestycji wyniósł 1 mln. 600 tys. zł.

/Piotr Dębek, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcia Starostwo Powiatowe

Poprzedni artykułBy czas nie zatarł pamięci. Dni Lwowa i Kultury Kresowej w Świdnicy
Następny artykułNie żyje rowerzysta, kierowca prawdopodobnie zbiegł