Strona główna Temat dnia Zaprogramuj dziecku lepszy start w przyszłość

Zaprogramuj dziecku lepszy start w przyszłość

1

Każdy rodzic chciałby zapewnić sowim dzieciom możliwie najlepsze warunki rozwoju i dobry start w przyszłość. Chcemy dać im jak najwięcej narzędzi, które zagwarantują im sukces zawodowy i dostatnie życie. Pamiętajmy jednak, że żyjemy w czasach stałych zmian gospodarczych i technologicznych! Jak więc przewidzieć w jakim kierunku kształcić nasze dzieci?

Jak wynika z najnowszych badań i raportów rozwiązaniem nie jest wybór konkretnego zawodu dla dziecka, a kształcenie w nim postawy życiowej opartej na czterech podstawowych filarach, które dadzą mu możliwość odniesienia sukcesu praktycznie w każdej branży. O sukcesie Twojego dziecka zadecydują:

  • stałe uczenie się nowych rzeczy,
  • umiejętność pracy zespołowej,
  • umiejętność logicznego i analitycznego myślenia,
  • płynność w nowoczesnych technologiach.

Nauka programowania kształtuje u dzieci wszystkie cztery powyższe filary i właśnie dlatego uważana jest za kluczową w przygotowaniu do życia w przepełnionej nieuniknionymi zmianami technologicznymi przyszłości. Programowanie dla dzieci pozwala poznać nowoczesne technologie i zdobyć umiejętności, które są niezbędne do konkurowania w dzisiejszym cyfrowym społeczeństwie. Rozwija również chęć uczenia się, dochodzenia do własnych rozwiązań, analizowania i optymalizowania opracowywanych rozwiązań, a jednocześnie uczy logicznego myślenia oraz pracy w grupie.

Programowanie jest niezbędnym narzędziem, potrzebnym w procesie powstawania programów komputerowych, aplikacji mobilnych czy stron internetowych. Służy jako narzędzie, które przekłada polecenia użytkownika na podejmowanie działań przez urządzenie – zarówno w standardowych komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, ale także w skomplikowanych urządzeniach przemysłowych. Nauka programowania daje więc dzieciom możliwość lepszego zrozumienia cyfrowego świata, w którym żyją.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 5-12 lat

Zdając sobie sprawę z istoty tych umiejętności Centrum Edukacyjne EDU PARK w Świdnicy przygotowało cykl zajęć z nauki programowania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które odbywają się w formie zabawy z sympatycznym kosmitą Scottiem oraz robotami Dash i Dot. Podczas wspólnego przeżywania przygód z cyber-przyjaciółmi dzieci poznają nowoczesne technologie oraz możliwości ich wykorzystania nie tylko w celach rozrywkowych. Rozwijają wyobraźnię i chęć poszukiwania własnych rozwiązań, a także dowiadują się, że każdy ich błąd to tylko przystanek w drodze do sukcesu, a nie koniec świata!

Uczestnicy zajęć doskonalą umiejętność logicznego myślenia, analizowania i optymalizowania rozwiązań, a także poznają podstawowe pojęcia związane z programowaniem. Po ukończonym kursie otrzymują certyfikat Młodego Programisty. Praca w grupach sprzyja nawiązywaniu nowych relacji i uczeniu się pracy zespołowej. Scenariusze zajęć uwzględniają podstawę programową nauczania w poszczególnych grupach wiekowych, co pozwala zrozumieć i utrwalić wiedzę dzieci zdobytą w czasie zajęć przedszkolnych i szkolnych.

Czy uważasz, że Twoje dziecko jest zbyt młode, aby uczyć się programowania? Nic bardziej mylnego! To właśnie najmłodsze dzieci najlepiej chłoną przekazywaną im wiedzę, a kursy programowania prowadzone w oparciu o gry i zabawy, powodują, że dzieci zupełnie nieświadomie uczą się czegoś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być skomplikowanym… Centrum Edukacyjne EDU PARK ze Świdnicy przygotowało dla zainteresowanych bezpłatne lekcje pokazowe, a ze względu na bardzo duże zainteresowanie, utworzono dodatkowy termin – szczegóły można sprawdzić na naszej stronie www.edu-park.pl. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w zajęciach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację swojego uczestnictwa na stronie http://www.edu-park.pl/zapisz-sie-lekcje-pokazowa/ – decyduje kolejność zgłoszeń.

Podaruj swojemu dziecku doskonałą wyprawkę w dorosłe życie i już dzisiaj zapisz je na zajęcia z programowania, gdzie pod okiem wykwalifikowanego trenera – praktyka będzie zdobywało najważniejsze kompetencje XXI wieku. Sprawdź szczegóły i aktualne promocje na stronie http://www.edu-park.pl/, pod numerem telefonu 74 307 03 38 lub na naszym profilu w portalu facebook.com – https://www.facebook.com/EduParkPL/.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPierwszy „motocyklowy” ślub w świdnickim stowarzyszeniu Rider [FOTO]
Następny artykułTrwa siatkarski turniej im. Tadeusza Ząbka [FOTO]