Strona główna 0_Slider Z Rynku pojechali o kropelce po nagrody

Z Rynku pojechali o kropelce po nagrody [FOTO]

0

Zwiedzają, oszczędzają paliwo i rywalizują o tytuł mistrza eko-jazdy. Ze świdnickiego Rynku wyruszył, organizowany już po raz 7. Rajd o Kropelce. Na starcie zjawiło się aż 61 załóg, a w zabawie pełnej atrakcji bierze udział około 180 osób. Tradycyjnie wydarzeniu będzie towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa z parkiem samochodowym, znakowaniem rowerów i zabawami dla najmłodszych.

7 edycja Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce z nowościami wyruszyła. W związku z wielkim zainteresowaniem zabawy zwiększono liczbę załóg do 61 i dopuszczono do rywalizacji także samochody historyczne czy na gaz. Na starcie pojawiły się chociażby takie zabytkowe pojazdy jak Trabanty, Warszawa M21 z 1968 roku czy Fiat 126p z 1988 roku.

Uczestników rajdu przywitali na świdnickim Rynku – komandor rajdu i jego pomysłodawca Robert Jagła, zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski oraz prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Grzegorz Skiba. – Chciałbym podziękować osobie, która po raz pierwszy zorganizowała Rajd o Kropelce – pani Jaonnie Pawiłowicz, której już z nami nie ma – powiedział Robert Jagła i poprosił o uczczenie pamięci zmarłej dziennikarki, laureatki Świdnickiego Gryfa i menadżerki minutą ciszy.

Pierwsze załogi wystartowały już po godz. 9.00. Przed kropelkowiczami około 160 km malowniczej trasy przez powiaty – świdnicki, wałbrzyski, dzierżoniowski, ząbkowicki, aż do kłodzkiego do miejscowości Szczytna. Po drodze w wyznaczonych punktach na załogi czekają zadania. Zdobycie jak największej ilości punktów za ich rozwiązanie, spalenie jak najmniej paliwa w trakcie jazdy oraz ukończenie rajdu decyduje o zwycięstwie. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z wiekiem, pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Na mecie, oprócz przyznania nagród, medali i pucharów, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszy Piknik Bezpieczeństwa, który rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 17.00. W programie znalazły się chociażby park samochodowy z firmy Terwer Logistic, pokaz samochodów Toyota Wałbrzych Nowakowski, symulatory eko-jazdy TOYOTA, zderzeń, poślizgu, alkogogle, narkogogle, znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy, spotkanie z Panem Błyszczakiem, gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, balony oraz stoiska ze smakołykami.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułRuszyły wyścigi w XV Regatach Książęcy Szkwał