Strona główna 0_Slider Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

0

I skończyło się! Definitywnie! Astronomiczne lato skończyło się 22 września o 22.02. Od dzisiaj mamy jesień absolutnie oficjalnie, choć od wielu dni chłodem i deszczem dawała mocno o sobie znać. Można więc z czystym sumieniem otworzyć sezon na zawijanie się w koc, herbatę z imbirem i dobrą lekturę. Zapraszamy jak co tydzień na spotkanie z autorami Magazynu Swidnica24.pl.

Refleksyjnie zaczyna jesień Beata Norbert. W jej „Piękniejszym świecie” na razie jeszcze nie ma miejsca na rękodzieło, którego jest mistrzynią, bo oddaje się nadrabianiu zaległości. I przyznaje się bez bicia – nie czytała szkolnych lektur! W najnowszym felietonie „lektura obowiązkowa” wykłada jasno, jaki to błąd i dlaczego obowiązkowo trzeba czytać lektury. Zapraszamy do działu Refleksje!

Czarodziejka Penelopa w swojej kuchni z radością wita każdą porę roku i na każdą niedogodność znajduje sposób. Co zrobić, gdy mimo włączonych kaloryferów nadal trzęsiemy się z zimna? Metodą w stu procentach skuteczną jest gorąca zupa, a jeśli na dodatek będzie pikantna, to nie ma pudła – efekt rozgrzania murowany. Jak przyrządzić pikantną zupę dyniową – o tym w dziale Kuchnia w najnowszym odcinku cyklu „Czary Penelopy”.

Dobra na rozgrzewkę jest podróż do ciepłych krajów, choćby tylko ta w wyobraźni! Po raz kolejny w daleki świat zaprasza Marzena Zięba, świdnicka nauczycielka i pasjonatka podróżowania. Tym razem w cyklu „Belfer w podróży” rzecz arcyciekawa – o miejscach, którym ludzie przypisują magiczną siłę spełniania życzeń. Do jakich dotarła autorka bloga? Szczegóły w dziale Turystyka.

I tradycyjnie na deser humorystyczne komentarze do aktualnych wydarzeń autorstwa świdnickiego rysownika. Zapraszamy do działu Humor!

Spokojnego weekendu i miłej lektury!

/Redakcja/

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Lektura obowiązkowa
Następny artykułZ Rynku pojechali o kropelce po nagrody [FOTO]