Strona główna 0_Slider Podaruj płytki i stwórz bezdomnym psiakom kolorowy świat

Podaruj płytki i stwórz bezdomnym psiakom kolorowy świat

1

Niezależnie od koloru, rodzaju i ilości płytki ścienne można oddać Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Przekazane niepotrzebne kafelki pozwolą ubarwić mozaiką w sumie 19 boksów bezdomnych psiaków. W dwóch z nich zostały już położone. Do przeprowadzenia miniremontu potrzebnych jest jeszcze 200m2 płytek.

Zainspirowaliśmy się podobną akcją, która była prowadzona w Szczecinku. Zresztą byliśmy osobiście zobaczyć jak wygląda efekt końcowy i bardzo nam się podobał. Każdy boks został wykafelkowany innymi płytkami i dzięki temu w schronisku zrobiło się radośniej – opowiada Adrianna Kaszuba ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Pracownicy świdnickiego schroniska postanowili przeprowadzić podobną akcję w ich placówce. Płytki pozwolą nie tylko odświeżyć boksy, ale także w przyszłości łatwiej zachować w nich czystość. – Farba, którą zostały pokryte ściany boksów naszego schroniska, niestety, nie wytrzymała próby czasu z psiakami. Musimy więc je zabezpieczyć, ponieważ są już zadrapane. Zdecydowaliśmy się na pokrycie płytkami także ze względów estetycznych i higienicznych – wyjaśnia.

Akcja w świdnickim schronisku trwa od tygodnia do odwołania. – Do tej pory udało nam się zebrać 28 m2. Dzięki nim mogliśmy zacząć kafelkować dwa boksy. Czekamy jeszcze na maszynę do cięcia płytek i będziemy uzupełniać braki – stwierdza.

Wykafelkowanych zostanie 19 boksów, na które w sumie potrzeba 228 m2 płytek. – Zostało jeszcze trochę do uzbierania, ale zainteresowanie samą akcją jest dosyć duże, a mieszkańcy i sympatycy schroniska z chęcią przekazują nam płytki – zauważa. Jak zapewnia Adrianna Kaszuba, każdy kafelek się liczy i nic się nie zmarnuje. – Zbieramy różne płytki ścienne. Dostaliśmy nawet gresy. Ze wszystkiego jesteśmy w stanie coś zrobić – dodaje. Oprócz kafelków można schronisku przekazywać również kleje do płytek, grunty i fugi.

Płytki można dostarczać do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy. W przypadku większej ilości, kierowca schroniska odbierze dary, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Osoba odpowiedzialna za zbiórkę to Adrianna Kaszuba – tel. 790 241 451.

Inicjatywę można także wesprzeć wpłacając darowiznę na konto z dopiskiem: „płytkowanie pawilonu”. Zebrana kwota będzie przeznaczona na zakup klejów, gruntu, fug. Fundacja Mam Pomysł, nr konta: 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082.

Tekst: AN
Zdjęcia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułMężczyzna na medal [KONKURS]
Następny artykułŚwidnicka lekcja o rewolucji w teatrze