Strona główna 0_Slider Po raz czwarty powalczy o puchar Gordona Bennetta

Po raz czwarty powalczy o puchar Gordona Bennetta

3

Jeśli pogoda będzie sprzyjała, 8 września około 20.00-22.00 w szwajcarskim Fribourgu rozpocznie się 61. rywalizacja w Pucharze Gordona Bennetta. W najbardziej prestiżowych zawodach balonów na ogrzane powietrze polecą dwie polskie załogi. POL 02 to zawiązany ze Świdnicą Krzysztof Zapart i białostocczanin Bazyli Dawidziuk.

Zdjęcie Tomasz Kwaterski

Krzysztof Zapart już po raz czwarty weźmie udział w mistrzostwach balonów gazowych o Puchar Gordona Bennetta. Po raz trzeci towarzyszyć mu będzie Bazyli Dawidziuk. – Do tych zawodów przygotowywaliśmy się bardzo intensywnie, zrzucamy z wagi ile się da, by zabrać jak najwięcej balastu. Ja schudłem prawie 16 kilogramów – opowiada Krzysztof Zapart. Obaj piloci są bardzo zmotywowani. – Jestem przekonany, że mamy duże szanse. W tej edycji będą się liczyć te załogi, które potrafią długo wytrwać w powietrzu, powyżej 60-ciu godzin. Trenowaliśmy długie loty i jesteśmy gotowi – zapewnia świdniczanin.

Pilotów będzie wspierać załoga naziemna, w której znajda się Marzena Zapart, Dariusz Nowaczyński, Magdalena Koźbiał, Tomasz Kwaterski i Krzysztof Wawrzynowicz. – Jeśli wystartujemy 8 września ok 20-22:00 to jest wielka szansa że polecimy nad południowymi Niemcami, zachodnimi Czechami i od południowego zachodu wlecimy do Polski. A tutaj przelecimy nad Świdnicą, Wrocławiem, Warszawą i Białymstokiem, aby polecieć na Litwę. Po 48 godzinach lotu osiągniemy Łotwę, a stamtąd już tylko skok do Finlandii i do Rovaniemi – domu Świętego Mikołaja. To będzie fascynujący wyścig – deklaruje pilot.

W zawodach weźmie udział 20 załóg z 13 krajów. Wygra ten, kto pokona najdłuższą odległość. Jak sobie radzą balony, bedzie można sledzić na żywo na stronie Pucharu Gordona Bennetta: www.gordonbennet.aero/live-tracking/

/asz/

Poprzedni artykułWakacyjne turnieje siatkówki zakończone
Następny artykułPrzyłapany z amfetaminą