Strona główna 0_Slider Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni stypendiami

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni stypendiami [FOTO]

0

Stypendia za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe powędrowały do 181 najzdolniejszych uczniów z placówek oświatowych powiatu świdnickiego. Nagrody zostały wręczone w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W uroczystości wziął udział także trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek wraz z trenerką Jolantą Kumor.


W auli I LO w Świdnicy po raz kolejny wręczono nagrody najlepszym uczniom uczęszczającym do placówek oświatowych zarządzanych przez powiat świdnicki. Młodzież odebrała stypendia w wysokości od 200 zł do 500 zł. Najwięcej z nich trafiło do I LO i II LO. Za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie zostało nagrodzonych aż 181 uczniów z 13 ponadgimnazjalnych szkół. Przyznano stypendia – 20 maturzystom (w kwocie łącznej 10 tys. zł), 102 uczniom za osiągnięcia naukowe w konkursach czy olimpiadach (29 600 zł), a także 59 sportowcom (22 500 zł). W sumie powiat świdnicki przeznaczył na ten cel 62 100 zł.

Podczas uroczystości był obecny trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek wraz z trenerką Jolanta Kumor, który opowiadał uczniom m.in. o ostatni swoim sukcesie i zdobyciu z złotego medalu w Londynie.

Listę nagrodzonych uczniów znajdziesz TUTAJ.

/red./
Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułZebrali ponad 8 tys. zł dla chorej Julki [FOTO]
Następny artykułRozpocznij swoją przygodę z judo