Strona główna Wydarzenia Zebrali ponad 8 tys. zł dla chorej Julki

Zebrali ponad 8 tys. zł dla chorej Julki [FOTO]

1

I tym razem żarowianie nie zawiedli. Podczas pikniku charytatywnego „Kręcimy dla Julki” udało się uzbierać dokładnie 8 177,34 złote i 25,52 euro. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Julii Malik z Żarowa. Dla chorej dziewczynki trasę rowerową przemierzyło 130 uczestników. W akcję włączyli się także żarowscy samorządowcy, którzy w parku miejskim postawili Wspólnotową Kawiarenkę.

Można było skosztować waty cukrowej, którą serwował burmistrz Żarowa Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej. Z kolei ciastami, przygotowanymi przez Sylwię Pawlik, sekretarz Urzędu Miejskiego w Żarowie, radną Iwonę Nieradka i Helenę Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarowie zajadali się przybyli do parku żarowianie. Na uczestników pikniku czekały także kiełbaski prosto z grilla, które serwowali Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza, radny Norbert Gałązka i Piotr Ciupiński z klubu sportowego Zjednoczeni Żarów.

Akcji towarzyszył również rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Żarów. Chętnych nie brakowało i mimo niekorzystnej początkowo pogody, trasę rowerową przemierzyło ponad 130 uczestników. Wszystko w szczytnym celu! W przygotowaniu do rowerowej przejażdżki pomagały radne Rady Miejskiej Zuzanna Urbanik i Ewa Góźdź oraz Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. – Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i włączyli się w pomoc dla Julii Malik. To już kolejna taka impreza, która w tym roku, zorganizowana została z okazji zakończenia wakacji. Pożegnaliśmy lato najlepiej jak potrafiliśmy. Cały dochód ze sprzedaży produktów ze Wspólnotowej Kawiarenki został przeznaczony na rehabilitację chorej dziewczynki. Podobnie, jak uzbierane środki z loterii fantowej. W naszą wspólną akcje zaangażowali się również sportowcy z klubu Zjednoczeni Żarów, którym także składam serdeczne podziękowania – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Wśród uczestników rajdu rowerowego, podczas wczorajszego pikniku, rozlosowano cenne nagrody. Wśród nich była zmywarka, rower i zaproszenia do japońskiej restauracji, bilety do kina, kask rowerowy i wiele innych cennych nagród. Wszystkie losy, wspólnie ze swoimi rodzicami, wyciągała z pudełka Julia Malik. Mogliśmy także usłyszeć o kolejne społecznej akcji „Szlachetna Paczka”, którą prowadzić będzie firma z żarowskiej podstrefy ekonomicznej Daicel Safety Systems Europe.

Organizatorem pikniku byli: Burmistrz Miasta Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Wspólnota Samorządowa koło Żarów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rowerowy Żarów oraz TKKF Chemik Żarów. – Dziękujemy za każdy gest dobrej woli. Już po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że mają wielkie serca. Chętnie wrzucali swoje datki do puszki, aby wesprzeć kosztowne leczenie małej żarowianki – dopowiadała radna Iwona Nieradka.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM w Żarowie/

Poprzedni artykułJest nakaz rozbiórki
Następny artykułNajzdolniejsi uczniowie nagrodzeni stypendiami [FOTO]