Strona główna 0_Slider Najlepsi wokaliści nagrodzeni w teatrze. Udany powrót przeglądu PaPaLi

Najlepsi wokaliści nagrodzeni w teatrze. Udany powrót przeglądu PaPaLi [FOTO]

0

Ambitne piosenki, nieprzeciętne głosy i aktorskie wykonania młodych wokalistów mogła podziwiać publiczność na scenie Teatru Miejskiego w Świdnicy. Utalentowani wykonawcy wzięli udział w reaktywowanym po latach konkursie PaPaLi. Najlepszych nagrodzono na wieczornym koncercie, na którym wystąpił także juror przeglądu i znakomity bard Roman Kołakowski wraz z artystami Teatru Piosenki.

Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi powrócił do Świdnicy. Wydarzenie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury, przy wsparciu miasta Świdnicy, zostało po latach reaktywowane, dzięki świdnickiemu muzykowi i nauczycielowi, koordynującemu konkurs Mirosławowi Jabłońskiemu.

Tradycyjnie PaPaLi rozpoczął się od przesłuchań. 13 młodych wykonawców występujących w Teatrze Miejskim w Świdnicy oceniało szacowne jury, w składzie – przewodniczący, którzy również wystąpił na scenie – Roman Kołakowski, ceniony poeta, piosenkarza, gitarzysta, tłumacza, reżysera i autor wielkich widowisk plenerowych, a także członkowie komisji – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, nauczyciel muzyki, założyciel Ogniska Muzycznego „Gama”, twórca świdnickiego Chóru Miejskiego, pasjonat muzyki, radny Rady Miejskiej Jan Górski oraz muzyk i kompozytor Grzegorz Wierzba, nauczyciel muzyki w Szkole Muzycznej I- stopnia i II-stopnia w Świdnicy, a także na wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Laureatów wyłoniono w trakcie wieczornego koncertu PaPaLi. Wyróżnienia i nagrody wręczyli – prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor MDK w Świdnicy Zbigniew Curyl, Mirosław Jabłoński, Roman Kołakowski i Jan Górski. – Zawsze jest tak, że ktoś jest wyróżniony, ale w sztuce najważniejsze jest wewnętrzne poczucie, że jest nam to niezbędne do życia. Wiele lat temu, kiedy byłem na PaPaLi, miałem czarną czuprynę. Teraz troszkę się zmieniło, ale optymizm we mnie został ten sam, kiedy spotykam się z młodymi ludźmi, którzy są fantastycznymi artystami – podsumował Roman Kołakowski i podziękował za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu.

Dyplomy za udział otrzymali akompaniatorzy młodych talentów, osoby wspierające przedsięwzięcie, a także sami uczestnicy. Specjalne wyróżnienie w postaci zaproszenia przez Romana Kołakowskiego na VI Warsztaty poezji czynnej im. Edwarda Stachury otrzymał jedyny wokalista wśród śpiewających pań Mateusza Nocka, który na swoim koncie ma już kilka wydanych płyt. Wyróżnione zostały również Natalia Klapińska ze Studia Artystyczne Katharsis w Świdnicy oraz Weronika Wąsowska ze Studia Piosenki La Chanson MDK w Świdnicy. Na trzecim miejscu była Angelika Lech ze Studia Artystyczne Katharsis w Świdnicy. Drugie miejsce zajęły równorzędnie Natalia Wyrzykowska ze Studia Piosenki La Chanson MDK w Świdnicy oraz Wiktoria Chojcan z Fundacja „Kierunek Przygoda” z Wrocławia. Tym razem w przeglądzie nie przyznano pierwszego miejsca. Jury postanowiło jednak Grand Prix przyznać Natalii, Marcelinie Banaś z Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Laureaci otrzymali nagrody o łącznej wartości 2 tys. zł.

O tym jak pięknie śpiewali i aktorsko wykonywali piosenki, z repertuaru chociażby Agnieszki Osieckiej, Bronisława Horowicza czy Wojciecha Młynarskiego, a także własne, publiczność mogła przekonać się podczas finałowego koncertu. Na koniec w pełnym muzycznych wrażeń i okraszonym humorem wyjątkowym recitalu „Sprzedawca piosenek” wystąpił sam juror Roman Kołakowski, a także aktorka i piosenkarka Agata Klimczak oraz pianista Bartłomiej Abramowicz.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRuszyła budowa centrum przesiadkowego i ronda w centrum Żarowa
Następny artykułKękę porwał publiczność. „Trzecie Rzeczy” w Świdnicy [FOTO]