Strona główna Wydarzenia Żarów Ruszyła budowa centrum przesiadkowego i ronda w centrum Żarowa

Ruszyła budowa centrum przesiadkowego i ronda w centrum Żarowa

0

Centrum Żarowa zmienia wizerunek. Ruszyła budowa centrum przesiadkowego wraz ze zmianą układu komunikacyjnego w centrum miasta. Kierowcy i piesi muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rozpoczyna się budowa centrum przesiadkowego oraz przebudowa skrzyżowania przy ulicach Dworcowej, Armii Krajowej, Mickiewicza i Krasińskiego w Żarowie. W ramach inwestycji przewidziana jest także przebudowa jezdni dróg gminnych, chodników i miejsc postojowych oraz budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych.   Inwestycja „Budowa centrum przesiadkowego na ul. Dworcowej w Żarowie wraz z przebudową skrzyżowania przy ul. Armii Krajowej, Mickiewicza i Dworcowej” kosztować będzie 1.394.793,31 złotych. Zostanie sfinansowana z pozyskanych środków unijnych i środków finansowych z budżetu gminy Żarów. Planowany termin zakończenia robót to marzec 2018 rok. Prace wykona wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Uwaga! Są zmiany:

Przystanek autobusowy oraz postój taxi został przeniesiony od dnia 25 września 2017 roku na parking wzdłuż ulicy Dworcowej (w kierunku targowiska). Na parkingu będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Zakaz nie będzie dotyczył komunikacji zbiorowej i taxi.

Pojazdy komunikacji zbiorowej będą zatrzymywały się na terenie obecnego parkingu przy ul. Dworcowej.

Od dnia 28 września na teren objęty pracami budowlanymi w obrębie ul. Dworcowej (pętla) będzie obowiązywał zakaz wjazdu, który nie będzie dotyczył pojazdów mieszkańców tej części ulicy, obsługi budowy dworca PKP, dostawców materiałów do hurtowni budowlanej oraz służb porządkowych.

 

Poprzedni artykułRolkowisko o tydzień dłużej
Następny artykułNajlepsi wokaliści nagrodzeni w teatrze. Udany powrót przeglądu PaPaLi [FOTO]