Strona główna 0_Slider Kękę porwał publiczność. „Trzecie Rzeczy” w Świdnicy

Kękę porwał publiczność. „Trzecie Rzeczy” w Świdnicy [FOTO]

0

Tłumnie zgromadzona publiczność bawiła się na koncercie Kękę w Świdnicy. Jeden z najbardziej lubianych i cenionych polskich raperów promował na świdnickiej scenie swój ostatni album „Takie Rzeczy”. Koncert odbył się w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. Jako support wystąpiła wałbrzyska grupa Produkt74.

Jeden z najbardziej lubianych i cenionych raperów na polskiej scenie został zaproszony do Świdnicy dzięki Kacprowi Kurzydło, który napisał kilka słów o niezwyczajnym Kękę oraz jego ostatnim albumie „Trzecie Rzeczy”. Mieszkaniec Świdnicy zgłosił swój tekst do projektu „Świdnickie Recenzje Muzyczne”, który daje możliwość decydowania o repertuarze koncertowym w Świdnicy.

Na koncercie Piotra „Kękę” Siary bawiła się pełna sala publiczności. Radomski raper przybliżał przede wszystkich album „Trzecie Rzeczy”, wydany we wrześniu 2016 roku. Krążek domykał cykl zapoczątkowany płytą „Takie Rzeczy”, która osiągnęła status złotej. Bardzo osobisty ostatni album rapera pokrył się aż podwójną platyną. Jednym z najbardziej popularnych utworów z tej płyty, granym również podczas koncertu Kękę w Świdnicy, jest kawałek „Presja” wyświetlona na youtube blisko 17 mln razy.

Radomskiemu raperowi supportowali wałbrzyszanie z grupy Produkt74, w składzie – Kłyżu, który zasłynął z projektem Kłyżu&Metody, Bartas, członek squadu BDB z solowym albumem na koncie, Metody, producent muzyczny oraz Rad74Nice, dj, organizator wydarzeń, koncertów.

Tekst: AN
Zdjęcia: Artur Ciachowski