Strona główna 0_Slider „Lilka, cud miłości” w gwiazdorskiej obsadzie

„Lilka, cud miłości” w gwiazdorskiej obsadzie [KONKURS]

0

Z radością informujemy, że spektakl „Lilka, cud miłości” jako popis aktorski Magdaleny Zawadzkiej, Krystyny Tkacz, Joanny Żółkowskiej i Pauliny Holtz, który był gwoździem programu jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Magdaleny Zawadzkiej w lutym tego roku, zawitał do Świdnicy.

„Lilka, cud miłości” to portret zakochanej kobiety odgrywany przez cztery znakomite aktorki – Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką, Joannę Żółkowską. Spektakl od ponad roku podbija serca widzów w całej Polsce. Nie brakuje tu ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, pasji i rozczarowań.

Aktorki zabierają publiczność we wciągającą podróż przez życie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Scena zamienia się we wręcz filmowe ujęcia opowieści o tajemnicy miłości. A jeśli miłość, to wielka i namiętna, zakończona ślubem na Wawelu, z biciem w dzwony i piękną suknią i z orszakiem wspaniałych gości!

Ślub… A właściwe trzy śluby! Ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Są i zdrady i są tęsknoty i jest stawianie wróżb z kart, a także… wywoływanie duchów. Szczypta ironii, oczywiście na temat mężczyzn, no i ta rodzina… Scenariusz powstał na podstawie wspomnień „poetki miłości”, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, nazywanej zdrobniale Lilką.

zdjęcie zapożyczone z http://www.cdnspektakle.pl/lilka.html, autor Piotr Bukartyk

To prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić! I właśnie dlatego dla naszych czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia na przedstawienie, które w świdnickim teatrze zostanie odegrane 28 października. Aby je zdobyć należy wziąć udział w konkursie i przysłać maila zatytułowanego „LILKA” z odpowiedzią na pytanie konkursowe na adres [email protected] do dnia 10 października. W mailu poza odpowiedzią należy podać imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zamieścić zgodę na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu. A pytanie brzmi: Jakie nazwisko rodowe nosiła poetka, bohaterka spektaklu? Powodzenia!

/opr. red./

Poprzedni artykułRozśpiewane PaPaLi już w piątek. Kto wystąpi na świdnickiej scenie?
Następny artykułPaździernik z Vegą w CINEMA 3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]