Strona główna 0_Slider Rozśpiewane PaPaLi już w piątek. Kto wystąpi na świdnickiej scenie?

Rozśpiewane PaPaLi już w piątek. Kto wystąpi na świdnickiej scenie?

0

W wielkim stylu wraca świdnicki Przegląd Piosenki Literackiej „PaPaLi”. Na scenie Teatru Miejskiego już w piątek, 29 września 15 młodych wokalistów zaprezentuje swoje talenty i powalczy o cenne nagrody. Wydarzenie zakończy koncert laureatów i spektakl „Sprzedawca piosenek” znakomitego barda Romana Kołakowskiego.

Świdnicki Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi o wieloletniej tradycji po przerwie został reaktywowany. Wydarzenie ma umożliwić młodym wykonawcom, w wieku od 16 do 26 lat, zajmującym się amatorsko muzyką, zaprezentowanie na scenie swoich talentów.

Do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników, w tym 14 utalentowanych pań i jeden wokalista. Wykonawcy musieli spełnić wszystkie warunki konkursowe, zarówno w stosunku do ustalonego wieku, przygotowanego repertuaru czy terminowego zgłoszenia. – Uczestnicy musieli przygotować trzy utwory. Wykonywane będą tylko dwa. Pierwszy z nich wybierają wykonawcy, a kolejny jury. W tym roku przeważa repertuar Agnieszki Osieckiej, choć nie brakuje także utworów autorskich – mówi świdnicki muzyk, kompozytor i nauczyciel Mirosław Jabłoński. W przeglądzie wystąpią młodzi artyści ze Świdnicy, Obornik Śląskich, Łagiewnik i Wrocławia.

Na świdnickiej scenie zaprezentują swoje wokalne talenty i powalczą o Grand Prix oraz nagrody rzeczowy wartości 2 tys. zł – Natalia Banaś, Aleksandra Czop, Wiktoria Chojcan, Alicja Dąbrowska, Natalia Klapińska, Aneta Klemczak, Karolina Krupa, Jagoda Kurzawa, Angelika Lech, Joanna Mirowska, Mateusz Nocek, Katarzyna Rzeczkowska, Weronika Wąsowska, Natalia Wyrzykowska i Aleksandra Ziemba. Ich występy będzie można zobaczyć już w piątek o godz. 12.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Młodych artystów będzie oceniać profesjonalne jury w osobach – gość specjalny, znakomity polski bard, przewodniczący komisji Roman Kołakowski; wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, nauczyciel muzyki, założyciel Ogniska Muzycznego „Gama”, twórca świdnickiego Chóru Miejskiego, pasjonat muzyki Jan Górski oraz muzyk i kompozytor Grzegorz Wierzba, nauczyciel muzyki w Szkole Muzycznej I- stopnia i II-stopnia w Świdnicy, a także na wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Wręczenie nagród i występ laureatów zaplanowano na godz. 18.30 również w Teatrze Miejskim w Świdnicy. PaPaLi uświetni spektakl „Sprzedawca Piosenek” w wykonaniu cenionego poety, piosenkarza, gitarzysty, tłumacza, reżysera i autora wielkich widowisk plenerowych Romana Kołakowskiego, a także aktorki i wokalistki Agaty Klimczak oraz muzyka Bartłomieja Abramowicza. Wstęp na koncert 10 zł.

Tekst i zdjęcie: AN

Poprzedni artykułPiłkarz Polonii-Stali powołany do kadry Polski!
Następny artykuł„Lilka, cud miłości” w gwiazdorskiej obsadzie [KONKURS]