Strona główna 0_Slider Kolejową odśnieżarkę przywiozą… samochodem

Kolejową odśnieżarkę przywiozą… samochodem

0

Pasjonaci kolei z Jaworzyny Śląskiej sprowadzają następny pojazd do swojej kolekcji. I znów szykuje się widowiskowy pokaz. Odśnieżarka dotrze na miejsce na samochodzie!

Zdjęcie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej

-W roku 2016 Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz Mogileńskie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei w Mogilnie wystąpiło do Zarządu Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z wnioskiem o przekazanie do celów muzealnych odśnieżarki mechanicznej typu OM-3A nr 71 znajdującej się na stanie Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu Sekcji Kłodzko. Zarząd wyraził zgodę i przekazał pojazd do celów muzealnych. Będzie to pierwsza tego typu maszyna odśnieżna w rękach pasjonatów kolei – podkreśla Łukasz Romaniecki, prezes jaworzyńskiego stowarzyszenia.

Całej operacji będzie mógł się przyglądać każdy chętny. Załadunek i transport pojazdu zaplanowano na 16 września około godziny 10:00 – 11:00 na terenie stacji PKP Kłodzko Główne ulica Towarowa obok Składu Opału. Rozładunek i montaż pojazdu w Jaworzynie Śląskiej około 12 – 13:00 na przejeździe kolejowym ulica Spółdzielcza w Jaworzynie Śląskiej. Odśnieżarka w dwóch częściach zostanie przewieziona samochodem ciężarowym, wyposażonym w specjalny dźwig.

Nowy nabytek trafi na gminną bocznicę kolejową Jaworzyna Śląska – Pastuchów, którą zarządzają Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Transportu Kolejowego Bocznicy Pastuchów (w organizacji). Odśnieżarka będzie nie tylko eksponatem. W razie potrzeby zostanie wykorzystana do tego, do czego została stworzona.

/opr. red./

Poprzedni artykułRowerowy zawrót głowy
Następny artykułCzwarty Bieg na Wieżę w szczytnym celu