Strona główna 0_Slider Gmina Świdnica pomaga poszkodowanym w nawałnicach

Gmina Świdnica pomaga poszkodowanym w nawałnicach

0

20 tys. zł zdecydowała się przekazać gmina Świdnica dla poszkodowanych w nawałnicach. Pieniądze na odbudowę infrastruktury drogowej zniszczonej w wyniku klęski żywiołowej otrzyma miejscowość Sulęczyno.

Kolejna gmina w powiecie świdnicki chce pomóc poszkodowanym w wyniku nawałnic, które przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia tego roku na Pomorzu. Klęska żywiołowa doprowadziła do zniszczenia w regionie setek domów, infrastruktury i całych połaci lasów.

Wsparcie do tej pory otrzymały – w kwocie 10 tys. zł gmina Sośno od Świebodzic, 20  tys. gmina Brusy od gminy Strzegom, a także od Świdnicy 30 tys. zł gmina Czersk. Świdnica przekazała także zebrane w 26 kartonach dary od mieszkańców, instytucji i firm. Dla potrzebujących udało się zgromadzić produkty spożywcze, środki czystości, ubrania i inne rzeczy.

Gmina Świdnica również zdecydowała się udzielić pomocy poszkodowanym w nawałnicach. Kwota w wysokości 20 tys. zł przekazana będzie gminie Sulęczyno na odbudowę infrastruktury drogowej.

O pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Pomorza, wielokrotnie apelowała wójt gminy Świdnica, m.in. na dożynkach gminnych. – Trudno w tym dniu nie wspomnieć o mieszkańcach Pomorza i Kujaw, którym huragan zniszczył nie tylko plony, ale pozbawił ponad 250 rodzin dachu nad głową. Nie mogą z tą tragedią być zostawieni sami sobie – mówiła Teresa Mazurek.

Gmina Sulęczyno należy do województwa pomorskiego, powiatu kartuskiego. Obszar ponad 131 km 2 zamieszkuje ponad 5,3 tys. mieszkańców. W dniu 11 sierpnia w gminie w wyniku kataklizmu zostały uszkodzone budynki mieszkalne (71 szt.), budynki gospodarcze (77 szt.), lasy około 3000 ha, domki letniskowe (42 szt.), ogrodzenia (50 szt.) i maszyny rolnicze w 17 gospodarstwach.

/oprac./
Zdjęcie: suleczyno.pl

Poprzedni artykułCzeski musical zainaugurował nowy projekt [FOTO]
Następny artykułŚwidnica kiedyś i dziś. Ul. Wodna – Szkoła Podstawowa nr 6