Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Czas na Teatr z happeningami, spektaklami i spotkaniami z artystami, musical o postaci historycznej Elżbiecie Katarzynie Smiřickiej, Mistrzostwa w Judo z Rafałem Kubackim, Rajd o kropelce na świdnickim Rynku, Święto Ziemniaka w Świebodzicach czy Dzień z Unikids. Podpowiadamy co można robić w ten weekend w powiecie świdnickim.

Czas na Teatr/Teatr na Czasie w Świdnicy
Kolejną edycja cyklu kulturalnych wydarzeń – „Czas na Teatr” zaplanowano od 22 do 25 września. W programie nie zabraknie spotkań z artystami, warsztatów teatralnych i przedstawień.

Harmonogram:
22.09.2017
godz. 11.00
Koncert „Klasycznie też jest cool” w wykonaniu Jakuba i Marty Monety, Kościół Pokoju, wstęp wolny
projekt: Inicjatywy Lokalne Świdnica 2017 „Przestrzeń z odzysku”
godz. 19.00
Spektakl „Książę Niezłom” wg Mateusza Pakuły w wykonaniu Alchemii teatralnej,
pokaz w reżyserii A.Błażewicza, J.Chrząstowskiego, T.Dajewskiego
sala teatralna ŚOK, Rynek 43, wstęp wolny

23.09.2017
godz. 12.00
Happening „Teatr na czasie” z udziałem uczestników warsztatów maski teatralnej i grup artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury, Rynek
godz.17.00
Spotkanie z Joanną Kulig i Maciejem Bochniakiem poprowadzi Mariola Mackiewicz i Maja Szymaszkiewicz, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18, wstęp wolny
godz. 19.00
Spektakl „Samobójca”, Teatr Nowy z Krakowa, sala teatralna ŚOK, Rynek 43, bilety 20 zł
/sprzedaż Informacja Turystyczna, Rynek/
obsada: Tomasz Schimscheiner, Edward Linde-Lubaszenko, Urszula Kiebzak, Maciej Ferlak, Marta Sędzielarz, Martyna Krzysztofik, Piotr Sieklucki oraz muzycy: Łukasz Marek, Mateusz Gurgulak, Paweł Harańczyk [BILETY WYPRZEDANE]
po spektaklu ok. godz.20.45 otwarte spotkanie aktorów z publicznością

24.09.2017
godz. 20.00
Salon Poezji „Przetańczyć życie” ‒ piosenki, wiersze i skecze krakowskiej Piwnicy pod Baranami
sala teatralna ŚOK, Rynek 43, wstęp wolny
wystąpią: Kamila Klimczak, Juliusz Chrząstowski, zespół muzyczny związany z Piwnicą pod Baranami kierownictwo muzyczne i fortepian: Dawid Rudnicki, skrzypce: Agata Półtorak, kontrabas: Grzegorz Bąk

25.09.2017
godz. 10.00
Spotkania z aktorami w placówkach oświatowych
Paweł Kuźma – Przedszkole Miejskie nr 3, ul .Okrężna 30
Patrycja Rojecka – Przedszkole Wesoła Piątka, ul. Wałbrzyska 48
Kamil Król – Szkoła Podstawowa nr 105, ul. Folwarczna 2
Jakub Grzybek – Zespół Szkół Specjalnych, ul. Pileckiego 3
Bożena Oleszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Wodna 5-7
godz. 11.00
Juliusz Chrząstowski – II Liceum Ogólnokształcące, ul. Równa 11
Kamila Klimczak – III Liceum Ogólnokształcące, ul. Kościelna 32
godz. 17.00
Spektakl plenerowy „ŚWIDNICKA ZGĘSTKA” – Rynek, dziedziniec pod Wieżą Ratuszową, wstęp wolny
projekt: Inicjatywy Lokalne Świdnica 2017 „Przestrzeń z odzysku”
godz. 18.30
Spotkanie z Anną Seniuk „Nietypowa baba jestem” poprowadzi Magdalena Małecka-Wippich, sala teatralna ŚOK, Rynek 43, wstęp wolny

Musical w Świdnicy
W piątek, 22 września o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej w Świdnicy przy ul. Pionierów 30 zaplanowano musical o postaci historycznej Elżbiecie Katarzynie Smiřickiej w wykonaniu Základní umělecká škola J. B. Foerstera w Jičínie. Musical zainspirowany jest wydarzeniami historycznymi w mieście Jicin i opowiada o pościgu za pieniądzem, historię niespełnionej miłości, zdradzie i rozczarowaniu. Opowieść kończy się ukazaniem idei wiecznej nadziei, która obecna jest w historii całej ludzkości, nadziei niesionej przez nasze dzieci i potomków.

Musical odbędzie się w związku z inauguracją mikroprojektu pn. „Poznaj kraj swoich przyjaciół”, realizowanego przez Powiat Świdnicki w partnerstwie z Miastem Jicin (Republika Czeska), którego celem jest podniesienie wiedzy mieszkańców partnerskich regionów w zakresie atrakcji turystycznych, kulturowych i przyrodniczych obu partnerów oraz wsparcie ruchu turystycznego m. in. poprzez udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych, jak również działania kulturalno – promocyjne po obu stronach granicy.

Rajd o kropelce na świdnickim Rynku
Zawodnicy rajdu wystartują już w najbliższą sobotę, 23 września o 9.00, a do ich powrotu na Rynku w Świdnicy każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w pikniku bezpieczeństwa. Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka liczba osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 23 września 2017 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten, kto spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa.

7. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył piknik bezpieczeństwa. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci.

Mistrzostwa w Judo z Rafałem Kubackim
VIII Otwarte Mistrzostwa Judo zaplanowano w dniach 23 i 24 września na Hali Sportowej przy ul. Galla Anonima 1a.

Święto Ziemniaka w Świebodzicach
Tegoroczne Święto Ziemniaka zaplanowano w sobotę, 23 września. W imprezie weźmie udział miasto partnerskie Jilemnice. W programie: polsko-czeskie zabawy, konkurs kulinarny i degustacja przysmaków.

Dzień z Unikids w Galerii Świdnickiej
W niedzielę, 24 września, Galeria Świdnicka i Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS zapraszają na wielką naukową przygodę. Na wszystkie dzieci czekać będą wyjątkowe atrakcje m.in. pokazy robotyki na robotach skonstruowanych z klocków LEGO, warsztaty tworzenia wulkanów, które dzieci zabiorą do domu, „Mroźne eksperymenty”, podczas których sprawdzimy czy możemy zastąpić młotek bananem oraz „Magiczna nauka”, dzięki której spróbujemy okiełznać szaloną pianę. Uniwersytet Dziecięcy w Galerii Świdnickiej zaplanowano w godzinach 13.00-17.00.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułŚwidniccy piłkarze zagrają z wymagającym beniaminkiem [RELACJA LIVE]
Następny artykułCzeski musical zainaugurował nowy projekt [FOTO]