Strona główna 0_Slider Agnieszka Perepeczko zachwycona Świdnicą

Agnieszka Perepeczko zachwycona Świdnicą

0

Aktorka, modelka, miłośniczka dobrej kuchni i podróży. Polskim widzom dała się poznać m.in. z roli Simony w serialu „M jak miłość”. Przez lata była żoną odtwórcy kultowej roli Janosika. Agnieszka Perepeczko zajrzała do Świdnicy i wizytę w mieście skomentowała z dużą sympatią.

Zdjęcia użyczone przez Agnieszkę Perepeczko, prawa zastrzeżone.

Od 1981 roku swoje życie dzieli między Polskę a Australię. Absolwentka warszawskiego PWST przez wiele lat była związana z teatrami w stolicy, po wyjeździe do Australii zajmowała się fotografią i zaczęła grać w serialach. Dla Agnieszki Perepeczko pasją jest samo życie.  Spotkania z fanami, rozmowy z ludźmi, podróże, obserwacje, a także gotowanie, które sprawia jej wiele przyjemności, znajdują wyraz w książkach. Napisała m.in. „Fascynacje kulinarne gwiazd”, „Śniadanie w łóżku i inne rozkosze… kulinarne”, „Babie lato, czyli bądź szczęśliwa całe życie”.

W Świdnicy gościła 30 sierpnia i pochwaliła miasto za atmosferę, architekturę i kawiarenki.

Mój mąż zawsze mówił, że warto jeździć po kraju… poznajesz ludzi, rozmawiasz z nimi i wiesz, jaki jest twój kraj – odpowiada na pytanie, co sprowadza ją na Dolny Śląsk. Podróżuję i zawsze podróżowałam po całej Polsce i ciągle mi mało. Ludzie uśmiechając się do mnie, zagadują a na Dolnym Śląsku w szczególności. Byłam tu nie raz i mam nadzieję, że jeszcze wrócę. Mieszkałam w cudnym Hotelu Maria w Szczawnie Zdroju, piłam wodę ze źródeł i w tym roku też powtórzyłam tę podróż. Świdnicą zachwyciłam się! Chciałoby się dłużej w niej pobyć, może jeszcze kiedyś się uda?

Zapytaliśmy aktorkę o najbliższe plany: Plany? Są zawsze, pod każdą szerokością geograficzną je mam. Polecam mój trzyczęściowy wywiad na portalu polskamowi.pl i też na youtubie. W planach mam coroczne podróże między Polską a Australią i pisanie dziesiątej już książki.

W Zamku Książ z Mateuszem Mykytyszynem, prezesem Fundacji Księżnej Daisy von Pless. Zdjęcie użyczone.

Agnieszka Perepeczko odwiedziła także Zamek Książ i Kotlinę Kłodzką.

/asz/

Poprzedni artykułPikieta przeciw reformie oświaty w rodzinnym mieście minister edukacji
Następny artykułGminne i diecezjalne dożynki już dzisiaj