Strona główna 0_Slider Uciekał przed policyjną kontrolą

Uciekał przed policyjną kontrolą

6

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Strzegomia, który kierując samochodem osobowym marki VW Passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał ulicami Strzegomia. Podróż zakończył wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji w gminie Strzegom.


Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując rejon miasta zauważyli pojazd VW Passat, a w  związku z uzyskaną wcześniej informacją, że pojazdem tym może poruszać się kierujący bez uprawnień, nakazali kierowcy zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący zlekceważył polecenie policji i rozpoczął ucieczkę przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami. 30-letni kierujący uciekał ulicami Strzegomia, a swoją podróż zakończył wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji gminy Strzegom.  Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, bo zostały mu cofnięte.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern”

Jazda bez uprawnień – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji – kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułCzwarta awaria na ul. Waryńskiego
Następny artykułZabytkowe samochody zjadą do Strzegomia