Strona główna Temat dnia Czwarta awaria na ul. Waryńskiego

Czwarta awaria na ul. Waryńskiego

11

Krótko mieszkańcy ul. Waryńskiego w Świdnicy cieszyli się wodą w kranach. Po usunięciu trzeciej awarii doszło do kolejnej. dzisiaj rano lokatorzy budynków zastali wykop wypełniony wodą. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada zainstalowanie wodociągu zastępczego.

Zdjęcie nadesłał czytelnik Swidnica24.pl

-Ile jeszcze można żyć w takich warunkach, cierpliwość ma swoje granice – pisze do Swidnica24.pl jeden z mieszkańców, ojciec trojga dzieci. Przypomnijmy, mieszkańcy budynków od nr 1 do 45 nie mają wody od niedzieli.

– Nastąpiło pęknięcie w pobliżu miejsca, które nasze ekipy naprawiały po niedzielnej awarii. Na razie czynimy próby obniżenia ciśnienia, by nie pozbawiać mieszkańców całkowicie wody. Jeśli się to nie uda, zamkniemy wodociąg i zapewnimy dostawę wody beczkowozami. Zapadła decyzja o niezwłocznej budowie wodociągu zastępczego, który zapewni zaopatrzenie w wodę do czasu wymiany wodociągu wykonanego z rur betonowo-azbestowych pochodzącego z lat siedemdziesiątych, kiedy budowano ten fragment Osiedla Młodych – zapowiada ŚPWiK.

/red./

Poprzedni artykułKryty basen czynny od poniedziałku
Następny artykułUciekał przed policyjną kontrolą