Strona główna Sport Piłka nożna Silesian Cup: Pierwsze mecze, pierwsze gole

Silesian Cup: Pierwsze mecze, pierwsze gole [VIDEO]

0

Dobiegło końca kilkadziesiąt spotkań rozgrywanych w ramach dwunastej edycji piłkarskiego turnieju Silesian Cup. Rywalizacja toczy się w kategoriach U-9, U-10, U-11, U-12 i U-14. Podsumowujemy pierwszy dzień zmagań. 

Kategoria U-9:

Walka w tej kategorii wiekowej toczy się w dwóch grupach. W grupie A nie ma już zespołu z kompletem punktów, za to aż trzy ekipy mają w swoim dorobku cztery punkty (zwycięstwo i remis) – Gryf I Świdnica, Piotrcovia Piotrków Trybunalski i ukraiński Czernomorec II Odessa. W grupie B liderują jak na razie piłkarze Dynamo Rygi, którzy rozbili Gryfa II Świdnica 7:2 i Gryfa III Świdnica 11:0. Tyle samo punktów mają zawodnicy Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, którzy pokonali Czernomorca I Odessa i Gryfa III Świdnica.

Kategoria U-10:

Na starcie dwanaście zespołów przydzielonych do dwóch grup. W pierwszej najlepiej prezentują się gracze GKS-u I Bełchatów. W swoim dorobku mają sześć punktów po wygranych 3:2 z SK II Hranice i 4:1 z Czernomorcem Odessa. Komplet punktów (jeden mecz i jedno zwycięstwo) mają także piłkarze TJ Sokol Olsany, którzy pewnie pokonali 8:0 MKS I Żory. W grupie B dobrze idzie GKS-owi II Bełchatów (2 wygrane) i SK I Hranice (zwycięstwo oraz remis).

VIDEO: Mariusz Ordyniec

Kategoria U-11:

Zdecydowanie najmniej liczna, kibicom prezentuje się tylko sześć zespołów. Początek turnieju przebiegł po myśli zawodników Widoku Skierniewice, którzy w swoim dorobku mają komplet trzech zwycięstw (9 punktów). Nieźle WKS Śląsk Wrocław (7 punktów) i białoruski FK Smorgon (5 „oczek”).

Kategoria U-12:

Na starcie osiem zespołów rywalizujących w jednej grupie. W środę rozegrano 11 meczów o punkty. Tabelę z 7 punktami otwiera GKS I Bełchatów. Dobrze idzie także miejscowym. Polonia-Stal Świdnica przegrała w pierwszym meczu 0:2 z TJ Sokol Olsany, lecz później biało-zieloni weszli już na właściwe tory, notując dwie przekonujące wygrane (5:0 z GKS-em II Bełchatów i 6:1 z FK Smorgon).

Kategoria U-14:

Dwanaście drużyn zmaga się w dwóch grupach. W grupie A na zdecydowanym prowadzeniu GKS I Bełchatów, który sięgnął po trzy triumfy. W grupie B rywalizacja jest dużo bardziej wyrównana, ale stawkę otwiera z 5 punktami druga drużyna GKS-u Bełchatów.

Poprzedni artykułPapież Franciszek przyjął Order Uśmiechu z rąk świdniczan
Następny artykuł„Do zdrajców, zaprzańców i euro hołoty” – świdnicki poseł udostępnia