Strona główna 0_Slider Schody do parkingu zrobione. Co z podjazdem dla wózków?

Schody do parkingu zrobione. Co z podjazdem dla wózków? [FOTO]

2

Przy poszerzanym parkingu na ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pojawiły się także schody terenowe. Łączą one parking z ul. Karola Marcinkowskiego i z pewnością ułatwiają dostęp do niego mieszkańcom. Dlaczego jednak nie pomyślano o podjeździe dla wózków? Jak wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy nie było takiej możliwości, bowiem znajduje się tam kolektor ciepłowniczy.

Trwają prace przy znajdujący się na podwyższeniu parkingu na Osiedlu Młodych. Pomyślano również o schodach terenowych, które połączą go z ul. Karola Marcinkowskiego. Wątpliwość czytelniczki wzbudził jednak brak podjazdu dla wózków. – Dlaczego przy budowie schodów nie przewidziano wjazdu dla wózków dziecięcych i dla osób niepełnosprawnych? – pyta czytelniczka portalu Świdnica24. Rzecznik prasowy UM w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska odpowiada, że takiej możliwości nie było. – Ze względu na kolektor ciepłowniczy biegnący w rejonie wybudowanych schodów nie było możliwości wybudowania podjazdu dla wózków. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich korzystać mogą z wyjścia z parkingu od strony ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – wyjaśnia rzeczniczka.

Roboty drogowe na parkingu przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego poprzedzone zostały wykonaniem odwodnienia terenu. Docelowo ma tam powstać 15 nowych miejsc parkingowych. Wartość inwestycji wynosi ponad 76 tys. zł. Prace potrwają do końca sierpnia tego roku.

Tekst i zdjęcia: AN

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułFestyn w MDK-u