Strona główna 0_Slider Poczytaj Wyspiańskiego! Narodowe Czytanie już 2 września

Poczytaj Wyspiańskiego! Narodowe Czytanie już 2 września

0

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego 2 września będzie czytała cała Polska. Do Narodowego Czytania, akcji zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, zachęcają także biblioteki w Świdnicy i Świebodzicach.

„Akcja została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza” – czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta RP. „W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą Quo vadis przeczytano w ponad 2200 miejscach.”

W tym roku Polacy czytają „Wesele”, dramat Stanisława Wyspiańskiego. Finał akcji zaplanowano na sobotę, 2 września.

Świdnica:

Świebodzice:

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej zapraszamy mieszkańców do włączenia się w tę akcję, propagującą piękno polskiej literatury. „Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Wesela”, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień” – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda. Narodowe Czytanie rozpocznie się o godz. 12:00 w MBP przy ul. Świdnickiej 15 – informuje UM w Świebodzicach.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułO tygrysich prążkach na brzuchu, czyli skąd się biorą rozstępy w ciąży
Następny artykułZbiórka odpadów wielkogabarytowych