Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

0

Od 3 września do 11 października br. rusza kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulatorów. Odpady należy wystawiać w terminach zgodnych z harmonogramem w godzinach od 16.00 we wtorek do 6.00 rano w środę we wskazanych poniżej miejscach.

Najbliższa zbiórka odpadów planowana jest 3 i 4 września w Stachowicach oraz Stachowiczkach, a także 5 i 6 września w miejscowościach – Gogołów, Jagodnik, Miłochów, Niegoszów, Panków, Pszenno i Wilków.

Szczegółowy harmonogram odnajdziesz TUTAJ.

Odpady wielkogabarytowe można osobiście oddać do PSZOK-a!
Przypominamy, że tego typu odpady, bez względu na harmonogram, są przyjmowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Metalowców 4 w Świdnicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, w soboty od godziny 10.00 do 16.00.

Należy pamiętać, że oddając indywidualnie śmieci wielkogabarytowe odpady trzeba uprzednio posegregować, a na miejscu samodzielnie wrzucać do odpowiednich kontenerów. Niezbędne jest również okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz aktualnego dowodu dokonania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za bieżący lub poprzedni miesiąc.

Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, we własnym zakresie w ramach opłaty można dostarczyć (250 kg/miesiąc) odpadów następujących frakcji: odpady ulegające biodegradacji w tym odpady zielone, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, przeterminowane leki, chemikalia powstające w gospodarstwach domowych, odpady opakowaniowe zawierające następujące frakcje: papier, tekturę, szkło oraz tworzywa sztuczne oraz odzież i tekstylia.

/Urząd Gminy Świdnica/

Poprzedni artykułPoczytaj Wyspiańskiego! Narodowe Czytanie już 2 września
Następny artykuł50 lat wspólnej drogi