Strona główna 0_Slider Nie zgrali inwestycji?

Nie zgrali inwestycji? [FOTO] [Aktualizacja]

11

Mieszkańcy ucieszyli się, gdy rozpoczęła się inwestycja, która poprawi komunikację na ulicach prowadzących do szpitala Latawiec w Świdnicy. Wreszcie powstanie chodnik i pętla autobusowa. Jest jedno ale: co z przejściem dla pieszych? Rzecznik miasta odpowiada.

W tej chwili trwa jeszcze budowa i piesi muszą wykazać się szczególną ostrożnością, bo na ulicy Korczaka jest tylko jedno, prowizoryczne i słabo widoczne przejście. Widać także „zalążek” drugiego przejścia, w pobliżu ulicy Wałbrzyskiej, ale to rozwiązanie wzbudziło zaniepokojenie czytelnika Swidnica24.pl. – Przeczytałem przed chwilą artykuł o absurdzie na nowo budowanej ścieżce nad rzeką Bystrzycą. Fakt obrażającego poczucie rozsądku i zwykłej przyzwoitości tłumaczenia Pani Rzecznik, skłonił mnie do poproszenia redakcji o wyjaśnienie kolejnej sprawy. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Wałbrzyskiej i Korczaka – pisze pan Wojciech. – Trwa tam nowa inwestycja, budowy chodnika i ścieżki rowerowej. Na wiosnę zakończył się natomiast remont ulicy Wałbrzyskiej. Wydaje mi się, że brakuje kilkumetrowego chodnika, który pozwoliłby przejść chodnikiem z Wałbrzyskiej na Korczaka. W tym miejscu powinien być fragment pełniący rolę przejścia dla pieszych. Pozostał fragment gliniastego trawnika. Piesi i rowerzyści przekraczają więc ulicę Korczaka tuż przy skrzyżowaniu. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdyż piesi wchodzą wprost pod koła samochodów skręcających z Wałbrzyskiej od strony miasta w Korczaka. Przyznam się, że liczyłem, że przy okazji obecnych robót problem zostanie rozwiązany, ale obserwując postęp prac zaczynam w to wątpić. Wydano miliony, ale nie może być zrobione porządnie, a zwłaszcza bezpiecznie? Chyba, że Pani Rzecznik znajdzie równie absurdalne wytłumaczenie i dla tego przypadku.

Pytanie przekazaliśmy rzecznikowi Urzędu Miejskiego. Na odpowiedź czekamy i po jej otrzymaniu wrócimy do tematu.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ulicach Korczaka i Leśnej wraz z pętlą autobusową ma kosztować 779 tysięcy złotych, z czego 85% będzie pochodzić z dotacji unijnej. Prace wykonuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, ale inwestorem jest Gmina Miasto Świdnica.

/asz/

Aktualizacja: Rzeczniczka UM w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska odpowiada: Przesyłam fragment dokumentacji projektowej z której wynika, że chodnik oraz przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską będą wykonane.

Zadanie jest w trakcie realizacji i jeszcze nie wszystkie elementy zagospodarowania zostały ukończone. Inwestycja potrwa do końca sierpnia. Prosimy więc mieszkańców o cierpliwość i ocenę inwestycji po ich zakończeniu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości dotyczące realizowanych w mieście zadań, to prosimy o kontakt z urzędem.