Strona główna Sport Siatkówka Wyniki ostatniego turnieju plażówki

Wyniki ostatniego turnieju plażówki

0

Choć pogoda ostatecznie dopisała, to zapowiedzi deszczu odstraszyły głównie przyjezdnych i ostatni już w tym sezonie III Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej zgromadził tylko dziesięć par męskich i pięć kobiecych.

Mniejsza frekwencja pozwoliła za to na więcej grania zwłaszcza w kategorii panów, gdzie tym razem można było sobie pozwolić na grę do dwóch setów wygranych do 15 punktów (każdy z 11-punktowym tie-breakiem i w systemie brazylijskim). Panie grały jednego seta do 21 punktów systemem każdy z każdym. Choć z inną partnerką to ponownie zwycięsko z turnieju kobiet wyszła Joanna Rejno z Pauliną Sdebel z Wrocławia, wygrywając bez problemu cztery mecze. Z jedną porażką na koncie drugie miejsce zajęły Katarzyna Teodoruk i Aleksandra Deptuch (Wrocław-Jawor), Na trzecim uplasowały się Justyna Mróz i Natalia Kwolek (Jawor-Strzelin). Honoru Świdnicy broniła para Aleksandra Kubik i Maria Krzyżanek, która ostatecznie zajęła piąte miejsce.

 

Fotorelacja z turnieju pod linkiem: http://swidnica24.pl/trwa-ostatni-turniej-plazowki-w-swidnicy-foto/

 

Mistrzami Świdnicy do kolejnego sezonu wśród panów zostali Piotr Orzechowski i Dorian Kowalczyk (Świdnica-Żarów), którzy wygrywali wszystkie spotkania, choć wiele dopiero w tie-breaku. W wielkim finale pokonali zwycięzców z poprzedniej edycji Kacpra Pańczyka i Jakuba Jaworskiego z Jawora. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Wojciech Gogola i Radosław Dusza z Wałbrzycha, którzy wygrali z parą z Legnicy: Przemysław Kościelny i Maciej Szajnowski. Na zakończenie organizator turnieju -Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji tradycyjnie przygotował dla zwycięskich par pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. W tym momencie wypada zaprosić plażowiczów na przyszły sezon i życzyć udanej rywalizacji na parkietach. Podziękowania nalezą się też obsłudze sędziowskiej, bez której trudno byłoby przeprowadzić świdnickie turnieje. Pomagali Tadeusz Bieżyński, Annabella Wierzbicka, Piotr Orzechowski i Justyna Mróz. Nad przygotowaniem i przebiegiem imprez czuwał Waldemar Kurek.

Końcowa klasyfikacja:

Open-Kobiety
1. Joanna Rejno, Paulina Sdebel (Wrocław)
2. Katarzyna Teodoruk, Aleksandra Deptuch (Wrocław-Jawor)
3. Justyna Mróz, Natalia Kwolek (Jawor-Strzelin)
4. Katarzyna Kowalska, Paula Cieślak (Jelenia Góra)
5. Aleksandra Kubik, Maria Krzyżanek (Świdnica)

Open-Mężczyźni
1. Piotr Orzechowski, Dorian Kowalczyk (Świdnica-Żarów)
2. Kacper Pańczyk, Jakub Jaworski (Jawor)
3. Wojciech Gogola, Radosław Dusza (Wałbrzych)
4. Przemysław Kościelny, Maciej Szajnowski (Legnica)
5-6. Filip Slatan, Jakub Popławski (Świdnica)
5-6. Jerzy Tabaka, Tomasz Romańczyk (Jelenia Góra)
7-8. Jakub Wiśniewski, Grzegorz Radziwiłko (Świdnica)
7-8. Michał Religa, Michał Pawlus (Kłodzko)
9-10. Radosław Cyman, Tomasz Broński (Wrocław-Legnica)
9-10. Adam Pęczyński, Marek Derda (Świdnica)

Poprzedni artykułLekcja futbolu od rezerw Śląska Wrocław
Następny artykułNie zgrali inwestycji? [FOTO] [Aktualizacja]