Strona główna Wydarzenia Świebodzice Będą mieli Centrum Przesiadkowe

Będą mieli Centrum Przesiadkowe

0

Rozstrzygnięty jest już przetarg na jedno z większych zadań, które gmina Świebodzice będzie realizować w ramach ograniczania tzw. niskiej emisji. Szereg działań, mających wpływ na poprawę jakości środowiska i życia mieszkańców, będzie realizowanych przez miasto w ciągu najbliższych dwóch lat.


Budowa Centrum Przesiadkowego obejmie cały Plac Dworcowy, znajdujący się przy dworcu PKP. Miejsce to bardzo się zmieni – w ramach zadania planuje się przebudowę nawierzchni drogowej z wydzieleniem placu manewrowego dla samochodów i autobusów wraz z ukształtowaniem terenu; powstanie także zatoka autobusowa, niezwykle potrzebna, gdyż spod dworca odjeżdżają autobusy dalekobieżne. Wybudowane zostaną wygodne parkingi, chodniki oraz zielony skwer.

Plac zyska także nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli także nowy odcinek ścieżki rowerowej.

W ramach prac wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne. W zakres działań wchodzi również przebudowa istniejącej instalacji elektrycznej oświetlenia ulicznego oraz budowa sieci kanalizacji deszczowej. Wartość zadania to blisko 2,5 mln zł.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułNie zgrali inwestycji? [FOTO] [Aktualizacja]
Następny artykułFotomaraton po raz dwudziesty szósty