Strona główna 0_Slider Bezpłatne badania w teatrze

Bezpłatne badania w teatrze [FOTO]

0

W świdnickim teatrze miejskim nie brakuje chętnych, by skorzystać z licznych bezpłatnych badań profilaktycznych. Można zbadać chociaż poziom cukru, ciśnienia i cholesterolu we krwi, wykonać spirometrię, badanie ostrości wzroku, usg serca czy tarczycy. Ponadto na miejscu obecni są lekarz pediatra, internista, dermatolog i dietetyczka. Prowadzona jest również zbiórki krwi. Akcja potrwa do godz. 15.00.

Na dwóch piętrach teatru miejskiego w Świdnicy od godz. 10.00, w ramach trwających Targów „Zdrowie ma Smak”, można wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych. Zainteresowanie jest bardzo duże zarówno osób starszych jak i rodziców z dziećmi. W ofercie znalazły się m.in. poziomu cukru, ciśnienia i cholesterolu we krwi, spirometrię oraz pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badania ostrości wzroku, usg serca i tarczycy. Na miejscu obecni są – lekarz pediatra/neonatolog, internista, dermatolog i dietetyczka. Można także wypróbować symulatory alko i narkogogle i przekonać się jak organizm zachowuje się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Ponadto prowadzona jest zbiórka krwi i każdy chętny może podzielić się życiodajnym płynu. Natomiast na Rynku w busach można skontrolować słuch oraz wykonać badanie densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy.

Realizatorzy badań: SP ZOZ w Świdnicy, NZOZ Ars Medica w Świdnicy, Audio Care, Natalia Szwed, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, PSSE w Świdnicy, NZOZ Dobra Med Świdnica, CUM „Eskulap” w Świdnicy

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułUczta smaków trwa na Rynku. Atrakcji nie brakuje [FOTO]
Następny artykułArtystyczne pożegnanie wakacji [FOTO]