Strona główna 112 Wzmożone kontrole na świdnickich drogach

Wzmożone kontrole na świdnickich drogach

7

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, wielu kierujących nadal jeździ o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, co ma później odzwierciedlenie w statystykach wypadkowości. Aby zapobiegać temu niebezpiecznemu zjawisku, dziś do godz. 22.00 na drogach powiatu świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.
W ostatnich działaniach „Prędkość”, które zostały przeprowadzone w dniu 12 maja policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego skontrolowali 2387 pojazdów, ujawnili 1182 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości, za co nałożyli 1450 mandatów karnych.

Pomimo tego, nie zważając na apele nawołujące do przestrzegania prędkości, czy prowadzenie licznych działań policyjnych, wielu kierujących nadal jeździ o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, co ma później odzwierciedlenie w statystykach wypadkowości.

Aby zapobiegać temu niebezpiecznemu zjawisku 4 lipca od godz. 6.00 do 22.00 na drogach powiatu świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.

Funkcjonariusze korzystają zarówno ze statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli ustawionych „kaskadowo” z częstą zmianą punktów pomiaru, w miejscach występowania zagrożeń oraz równoczesnych działań dynamicznych na pozostałych ciągach komunikacyjnych.

W trakcie takich działań funkcjonariusze wykorzystują cały sprzęt pomiarowy, w tym m.in.: videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Celem tych działań jest zapobieganie wypadkom drogowym oraz wymuszenie na kierowcach przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Niezdyscyplinowani kierowcy, w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu, są przyczyną większości tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

/Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułGoście z daleka odwiedzili Świebodzice
Następny artykułRekonstrukcja historyczna bitwy pod Burkatowem