Strona główna Wydarzenia Świebodzice Goście z daleka odwiedzili Świebodzice

Goście z daleka odwiedzili Świebodzice

0

Odpoczywając w Polsce, zwiedzili najpiękniejsze miasta, takie jak Kraków czy Warszawa, ale Świebodzice także przypadły im do gustu. Grupa dzieci, wychowanków Domu Pokoju z Betlejem oddawała się szaleństwom w świebodzickim Wodnym Centrum Rekreacji, w ostatnich dniach przed zamknięciem obiektu, związanym z kompleksowym remontem.
Dzieci gościły w Polsce na zaproszenie Diecezji Świdnickiej oraz parafii w Witoszowie Dolnym, której proboszcz, ksiądz profesor Jarosław Lipniak podjął się pełnienia roli gospodarza i zadbał o zapewnienie atrakcyjnego programu pobytu. Obejmował on m.in. wycieczki do Krakowa, Leżajska i Częstochowy, wizytę w Warszawie u prezydenta RP Andrzeja Dudy, a w wolnych chwilach między wyjazdami relaks w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach.
Dzieciom bardzo podobał się nasz obiekt, świetnie się tu bawiły i uznały Świebodzice za miejsce nie mniej atrakcyjne od pozostałych, które zwiedziły – mówi Janusz Zieliński, Prezes OSiR Świebodzice sp. z o.o. – Siostra Elżbieta Szczepana Hrehorowicz, pełniąca funkcję dyrektora Domu Pokoju podziękowała za umożliwienie jej podopiecznym pobytu na basenie i podkreśliła, że dzieci są pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem wszystkiego, co w Polsce zobaczyły i czego doświadczyły. Na pewno zapamiętają ten wyjazd na zawsze, tym bardziej, że większość z nich po raz pierwszy w życiu wyjechała poza swoją rodzinną miejscowość.

/Agnieszka Bielawska rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułZ kratki burzowej chcieli stworzyć grilla [FOTO]
Następny artykułWzmożone kontrole na świdnickich drogach