Strona główna 0_Slider Wnioski o 500+ od nowa

Wnioski o 500+ od nowa

2

Od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski na świadczenia wychowawcze, tzw. 500+. Na mocy właśnie podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy wchodzą w życie obostrzenia. Świdnicki Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, gdzie należy składać nowe wnioski.

Zdjęcie archiwalne

Zmiany zostały wprowadzone po przeglądzie funkcjonowania programu 500+, dokonanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mają zapobiec fikcyjnemu zwalnianiu pracowników i zatrudnianiu ich od nowa z niższą pensją po to, by osiągnąć kryterium dochodowe. Kolejna zmiana dotyczy osób, deklarujących samotne wychowywanie dziecka. Będą mogły ubiegać się o świadczenie dopiero po ustaleniu wysokości alimentów od drugiego rodzica.

Od 1 sierpnia przyjmowane będą wnioski na świadczenia wychowawcze (500+), świadczenia rodzinne, w tym zasiłek rodzinny wraz z dodatkami na dzieci oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego, na nowy okres zasiłkowy i świadczeniowy 2017/2018.

Świdniczanie wypełnione wnioski wraz z kompletem dokumentów mogą składać w MOPS
w Świdnicy w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w pokoju nr 11 w budynku przy ul. Franciszkańskiej 7. Informacja czynna codziennie w godzinach od 8.00 – 15.00.

Informacja telefoniczna:
świadczenia wychowawcze – 74 854-90-50 wew. 49,
świadczenia rodzinne – 74 854-90-56,
świadczenia z funduszu alimentacyjnego – 74 854-90-57.

E-mail: [email protected]
Istnieje możliwość złożenia wniosków również w formie elektronicznej.

Formularze wniosków dostępne są w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w informacji w pokoju nr 11 oraz na stronie internetowej www.mops.swidnica.pl w zakładkach: 500+, świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny.

Dodatkowe informacje na stronie MRPiPS.

/Źródło PAP, MOPS Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułRuszyła największa inwestycja drogowa w Świebodzicach
Następny artykułZderzyły się na łączniku [FOTO]