Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ruszyła największa inwestycja drogowa w Świebodzicach

Ruszyła największa inwestycja drogowa w Świebodzicach

0

Rozpoczęła się budowa ulicy Królowej Elżbiety. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w Świebodzicach. Samorząd przeznaczy na nią 4,5 mln zł z własnego budżetu.

Ulica Królowej Elżbiety znajduje się na Osiedlu Piastowskim. Budowa drogi stała się koniecznością. – Infrastruktura drogowa jest w tym miejscu niezbędna. Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia zdrowia, rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Ulica Królowej Elżbiety stała się po prostu niedrożna, stąd konieczność przystąpienia do prac – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Budowa ulicy Królowej Elżbiety to wielkie przedsięwzięcie, obejmujące budowę nawierzchni jezdni i chodnika, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W ramach inwestycji powstanie także oświetlenie. Zadanie jest kontynuacją prac, wykonanych dwa lata temu. Łączny koszt inwestycji to 4,5 mln zł.

Obecnie trwają prace na tzw. sięgaczu, wykonanym w 2015 roku. W obrębie ulicy Królowej Elżbiety występują utrudnienia komunikacyjne. Została przygotowana zastępcza organizacja ruchu.

W rejonie osiedla dobiega końca inna, drogowa inwestycja – remont nawierzchni ulicy Mieszka I i 3 Maja. Obecnie trwa ostatni etap prac, tzn. remont odcinka od ul. Mieszka I do Jeleniogórskiej. Koszt tego zadania wynosi ponad 1 mln zł, z czego ponad 500 tys. zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułZgarnij kasę i zagraj koncert przed Kękę
Następny artykułWnioski o 500+ od nowa