Strona główna 0_Slider Targ Ziemi, czyli wielki apetyt na zdrowe i swojskie wyroby

Targ Ziemi, czyli wielki apetyt na zdrowe i swojskie wyroby [FOTO]

0

Dawna stajnia już po raz trzeci wypełniła się wyjątkowymi stoiskami, do których ustawiały się długie kolejki. Targ Ziemi, organizowany w Bzowej Ostoi w Kraskowie z inicjatywy Kooperatywy 124 przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, z każdą edycją zyskuje coraz większe grono fanów.

Sielska atmosfera przypałacowego gospodarstwa z zachwycającym warzywnikiem przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych zdrową, swojską żywnością, przetworami i rękodziełem. W dawnej stajni pojawiło się blisko 30 stoisk ze świeżymi owocami, z serami, miodem, jogurtami, ciastami, piwem, wędlinami, pieczywem, mąką, unikalnymi kosmetykami i  rękodziełem. W tej edycji głównym bohaterem były zapachy, zwłaszcza te z wyrobów mydlanych, tworzonych domowym sposobem. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Był sportowy plac zabaw i stoiska, na których dzieci sprzedawały swoje nieużywane zabawki.

W lipcowym Targu Ziemi uczestniczyły lokalne gospodarstwa, plantacje, rękodzielnicy i browarnicy. Kolejne spotkanie w Bzowej Ostoi 6 sierpnia. Targi Ziemi będą organizowane do końca roku w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

/asz/

 

Poprzedni artykułZ Erasmusem na europejskich szlakach
Następny artykułWiadomo już, kto zginął w Witoszowie