Strona główna 0_Slider Świdniczanka Miss World na wózkach? Zagłosuj!

Świdniczanka Miss World na wózkach? Zagłosuj!

0

W 2013 roku wywalczyła trzy tytuły podczas I wyborów Miss Polski na wózku, teraz staje przed szansą udziału w walce o koronę najpiękniejszej w wyborach o zasięgu światowym. Weronika Wróbel ze Świdnicy znalazła się wśród kandydatek do wyjazdu na wybory Miss Wheelchair World 2017. Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie.

Zdjęcie pochodzi ze strony Fundacji Jedyna Taka

Wybory Miss Wheelchair World 2017 to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego zostanie wybrana najpiękniejsza kobieta na świecie poruszająca się za pomocą wózka inwalidzkiego w myśl zasady „piękno bez barier” – czytamy na stronie „Fundacji Jedyna taka”, która jest organizatorem wyborów Miss Polski na wózkach i wspiera światowy konkurs. W finale konkursu Miss Wheelchair World 2017 może wziąć udział maksymalnie 25 finalistek poruszających się na wózkach inwalidzkich pochodzących z różnych państw świata. Każdy kraj, który organizuje u siebie wybory Miss na Wózku może zgłosić dwie przedstawicielki, które wcześniej uczestniczyły w konkursie regionalnym. Polskę w tym niezwykłym konkursie piękności będzie reprezentowała Adrianna Zawadzińska – Miss Polski na Wózku 2016.

Druga kandydatka zostanie wybrana przez głosowanie. O wyjazd na finałową galę, planowaną na 7 października, ubiega się 10 pięknych Polek, wśród których jest 23-letnia świdniczanka Weronika Wróbel. Tak pisze o sobie: Pochodzę ze Świdnicy. Na co dzień mieszkam we Wrocławiu, gdzie pracuję na uczelni WSB. W wolnych chwilach spędzam czas ze znajomymi. Jestem wolontariuszką w wypożyczalni rowerów integracyjnych typu hanbike. Podnoszę ciężary, w swojej kategorii wagowej zostałam Mistrzynią Polski. W 2013 roku w wyborach Miss Polski na Wózku zdobyłam tytuł II Wicemiss, Miss Publiczności i Miss Internetu. Moja przygoda w wyborach umożliwiła mi wzięcie udziału w pokazach mody, sesjach zdjęciowych oraz zagraniu w serialu „Ślubna gorączka”.

Głosowanie potrwa do 18 sierpnia. Na świdniczankę można oddać głosy TU. Codziennie można wysłać sms lub e-mail.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułŚwidnicki poseł podpisał zawetowaną ustawę, ale „rozumie prezydenta”
Następny artykuł„Mistrzowie parkowania” [FOTO]