Strona główna Polityka Świdnicki poseł podpisał zawetowaną ustawę, ale „rozumie prezydenta”

Świdnicki poseł podpisał zawetowaną ustawę, ale „rozumie prezydenta”

22

Polska Razem Jarosława Gowina „ze zrozumieniem przyjęła weto prezydenta do Ustawy o Sądzie Najwyższym”. Krytyczne argumenty podniesione przez Głowę Państwa są zbieżne z zastrzeżeniami, jakie nasza partia podnosiła na forum koalicyjnym wobec projektu ustawy – czytamy w oficjalnym komunikacie. Tymczasem świdnickich poseł Wojciech Murdzek, który do Sejmu dostał się m.in. dzięki wsparciu partii Gowina, był wśród 49 posłów, którzy zgłosili projekt ustawy.

Posłowie partii Gowina lub z nią sympatyzujący dziś piszą o zrozumieniu dla weta prezydenta, a tak tłumaczą swoje głosowanie za ustawą o Sądzie Najwyższym: Parlamentarzyści Polski Razem – Zjednoczonej Prawicy zagłosowali za ustawą w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość zjednoczonej prawicy i jej dalszej służby na rzecz państwa polskiego. Jest oczywiste, że podział w koalicji na tle tak ważnych ustaw musiałby doprowadzić do przedterminowych wyborów. 

– Ustawa o SN dopełnia całości zmian w sądownictwie. Zmiany te uważam osobiście za konieczne, mam nadzieję na dobry, ostateczny kształt ustawy po przejściu całego procesu legislacyjnego – odpowiadał poseł Murdzek na pytania Swidnica24.pl o powody złożenia podpisu pod projektem kontrowersyjnej ustawy. Podczas burzliwego posiedzenia Sejmu świdnicki poseł ostro wypowiadał się w obronie projektu

Nie odpowiedział nam na kolejne pytanie – co sądzi o wetach prezydenta Andrzeja Dudy. Natomiast dzisiaj tak odpowiada, pytany o stanowisko Polski Razem:  Przyjmuję również stanowisko prezydenta ze zrozumieniem, co nie przeczy temu co poprzednio napisałem. Prezydent jasno mówi o koniecznej naprawie wymiaru sprawiedliwości.

/asz/

 

Poprzedni artykułW środę z Lechią, w sobotę z Orkanem
Następny artykułŚwidniczanka Miss World na wózkach? Zagłosuj!