Strona główna 0_Slider Świdniczanie przed Sądem Okręgowym: Będziemy tu codziennie!

Świdniczanie przed Sądem Okręgowym: Będziemy tu codziennie!

20

Po raz kolejny przed Sądem Okręgowym w Świdnicy zebrały się osoby protestujące  przeciwko ustawom, które – jak podkreślają środowiska prawnicze i opozycja – podporządkują sądy rządzącym politykom, a tym samym zniszczą podstawę demokracji, jaką jest trójpodział władzy. Znów zapłonęły znicze i popłynął spontanicznie śpiewany polski Hymn.

– Przychodziliśmy, przychodzimy i będziemy tu codziennie, bo demokracja i przyszłość naszego kraju są zagrożone – mówią świdniczanie, którzy od tygodnia zapalają o 21.00 znicze przed wejściem do Sądu Okręgowego. Dzisiaj wśród uczestników pojawili się goście z Warszawy i Katowic, którzy ze smutkiem stwierdzili, że manifestujących jest bardzo niewielu. – To nieprawda, że jest nas tu mało! – oponowała jedna ze świdniczanek. – Jesteśmy tu całą rodziną, myśleliśmy, że będziemy sami, że postoimy przed sądem w milczeniu. Ale nie jesteśmy sami! Nieważne są liczby, ważne, że są ludzie, którzy tak jak my nie godzą się z obecną sytuacją.

– Na jednym z portali jakiś troll zarzucił nam, że nam ktoś płaci za to, że tu przychodzimy. To kompletna bzdura! – z oburzeniem mówiła pani Anna, która przed sądem jest codziennie. Uczestnicy manifestacji z gorzkim sarkazmem przypominali także wszystkie inwektywy, jakimi protestujących Polaków obrzucają rządzące elity. – To wszystko nieprawda! Jesteśmy dobrymi ludźmi i przychodzimy tu w słusznej sprawie – podkreślała nieformalna liderka manifestacji. Od uczestników popłynął także apel – To nie jest protest zorganizowany, nie stoi za nami żadna partia, nie mamy możliwości, by w szczególny sposób nagłaśniać nasze spotkania. Ale czekamy na wszystkich, którym nie jest obojętna Konstytucja i demokracja. Będziemy tu codziennie o 21.00. Dołączcie!

Ustawy o sadownictwie zostały w ekspresowym tempie przyjęte przez Sejm i Senat. Czekają jeszcze tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Agnieszka Szymkiewicz

 

Poprzedni artykułRodzinne granie o wyjazd do EnergyLandii [FOTO]
Następny artykułJazda figurowa na wrotkach rozpoczęła walkę o medale TWG 2017! [FOTO]