Strona główna 0_Slider Siedem nowych wozów trafi do strażaków

Siedem nowych wozów trafi do strażaków

0

Najpóźniej do 30 października tego roku zostanie dostarczonych 7 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych do ochotniczych straży pożarnych. Pierwsze umowy na kwotę 5.327.007,00 zostały dzisiaj podpisane w siedzibie Urzędu Gminy, na realizację zamówienia publicznego na „Zakup sprzętu dla prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica”.

Wykonawcą zamówienia jest firma Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza z siedzibą w Kielcach przy ul. Ściegiennego 268A.  Spośród 7 pojazdów  na podwoziu MAN typ TGM/L.2007.46.010 (4×4) jeden trafi do gminy Świdnica, a dokładniej do OSP Burkatów. Sześć pozostałych zostanie przekazanych do następujących samorządów: gminy Dzierżoniów, gminy Jaworzyna, gminy Męcinka, gminy Strzegom, gminy Udanin, gminy Żarów.

W trakcie realizacji są także umowy na dostawę hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego na kwotę ponad 169 tys. zł.. Jeden z takich zestawów o wartości 104 tys. zł. trafi również do gminy Świdnica.

Projekt partnerski, którego liderem jest gmina Świdnica obejmuje swoim zakresem doposażenie 11 jednostek OSP: (Ochotniczej Straży Pożarnej tj. OSP w Burkatowie, OSP w Ostroszowicach, OSP w Jaworzynie Śl., OSP w Męcince, OSP w Goczałkowie, OSP w Ujeździe Górnym, OSP w Pożarzysku, OSP w Leśnej, OSP w Tworzyjanowie, OSP w Siekierczynie, OSP w Brzegu Dolnym) w 7 szt. samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem uterenowionym 4×4, 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych oraz 2 hydraulicznych  zestawów ratownictwa technicznego.

Łączna wartość całego zadania szacowana jest na poziomie 6,563 mln zł. Projekt dofinansowany jest w kwocie 4,174 mln zł., w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Warto wspomnieć, że gmina Świdnica, jako pierwsza w powiecie świdnickim zrealizowała program bezpieczeństwa. Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S”, w tym 8 jednostek terenowych. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów.

/Źródło i zdjęcie gmina Świdnica/

Poprzedni artykułSzykujcie formę na drugi turniej plażówki
Następny artykułZlekceważyli objawy udaru?