Strona główna 0_Slider Powstaje basen kryty w Witoszowie

Powstaje basen kryty w Witoszowie [FOTO]

12

Prace nad basenem krytym przy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym postępują i już widać pierwsze efekty. Wykonawca zabezpieczył fundamenty hali sportowej i przeprowadził roboty ziemne. Budynek basenu będzie trzybryłowym obiektem, na który składa się parterowa hala pomieszczeń basenowych oraz dwie niższe parterowe części zaplecza. Inwestycja ma powstać do końca sierpnia 2018 roku.
Jedna z największych inwestycji realizowanych przez gminę Świdnica nabiera tempa. Plan budowy pod basen kryty przy Gimnazjum w Witoszowie Dolnym został przekazany wykonawcy 1 marca tego roku i widać już pierwsze efekty. – Na chwilę obecną wykonano już roboty ziemne związane z budową basenu oraz rozbudową o sale dydaktyczne. Zabezpieczone zostały także fundamenty hali sportowej, a obcenie prowadzone są roboty zbrojarskie i betoniarskie w poziomie podbasenia – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnicy.

Zgodnie z projektem budynek basenu będzie trzybryłowym obiektem, na który składają się parterowe pomieszczenia basenowe oraz dwie niższe części zaplecza hali basenowej. W nowo powstałym basenie krytym mają znaleźć się trzy tory do nauki pływania, trzy do pływania i część rekreacyjnej. Osobno gmina zapłaci za saunarium. Pływalnia będzie dostępna przede wszystkim dla uczniów z gminy Świdnica, choć popołudniami i w weekendy popływać będą mogli wszyscy chętni.
Budowa basenu wchodzi w skład większego przedsięwzięcia gminy Świdnicy. – Projekt obejmuje rozbudowę budynku łącznika w celu wydzielenia dwóch pracowni – przyrodniczej i matematycznej, rozbudowę kompleksu sportowego działającego przy szkole poprzez właśnie budowę nowej krytej pływalni, ale także wielofunkcyjnego boiska. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest również wyposażenie dwóch wymienionych pracowni w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, a także dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Sale dydaktyczne zlokalizowane zostaną w parterowym budynku łączącym ówczesne gimnazjum z przyszkolną halą sportową – przedstawia inwestycję Janusz Waligóra.
Kryty basen połączony będzie łącznikiem ze szkołą. – W ramach projektu planuje się także wyposażyć pływalnię, wykonać niezbędne zagospodarowanie terenu oraz wybudować wielofunkcyjne boisko dostosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenis – dodaje.
Całkowita wartość projektu to 16 883 190,72 zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 6 313 598,57 zł.

Jak zapewnia rzecznik prasowy prace idą zgodnie z harmonogramem, a zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2018 r.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZderzenie dwóch pojazdów na 35-tce
Następny artykułOkradł pracodawcę