Strona główna 0_Slider Piknik dla Damiana rozpoczęty!

Piknik dla Damiana rozpoczęty! [FOTO]

0

Znajomi i nieznajomi, przedstawiciele firm i prywatne osoby – mnóstwo wolontariuszy włączyło się w piknik, którego celem jest zebranie środków na stałe leczenie 9-letniego Damiana. Zabawa rozkręca się na boisku w Jagodniku i potrwa do 20.00.

Damian z mamą Kamilą

 W programie pokazy samochodów off road, wystawa rajdówek, prezentacje strażackie, loteria fantowa, pokazy sztuk walki, licytacje i zabawy dla najmłodszych. Do zabawy zaproszone są całe rodziny, dla których przygotowano specjalny konkurs. Na wszystkich czeka loteria fantowa, cegiełki z nagrodami, pyszne ciasta i potrawy z grilla. Będą także występy taneczne i wokalne, a cały czas gra muzyka do tańca.

Damian Nazarko ma 11 lat i od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec ma również  padaczkę lekooporną. Od ponad miesiąca oprócz leków farmakologicznych otrzymuje olejek Cbd, dzięki któremu napady są mniejsze i z około 20-dziestu zmniejszyły się do 2 w ciągu dnia. Leczenie to koszt około 650 zł miesięcznie. Pieniądze zebrane na pikniku zostaną przekazane na konto Damiana w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.

/opr. red./
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułŚcięli gałęzie i zniknęli [FOTO]
Następny artykułCyrk ze zwierzętami w Świdnicy [FOTO]