Strona główna 0_Slider Odnowią przystanki autobusowe w Świdnicy

Odnowią przystanki autobusowe w Świdnicy

2

W Świdnicy w wakacje przeprowadzone zostaną remonty przystanków komunikacji zbiorowej. Zostaną one odmalowane, a w części z nich pojawią się nowe ławki. Dodatkowo we wszystkich wymienione zostaną rozkłady jazdy na nowe gabloty, co pozwoli na zamieszczanie treści o powiększonej czcionce oraz komunikatów i ważnych informacji dla pasażerów.
Do 20 lipca odnowione zostaną przystanki autobusowe znajdujące się przy ul. Łukasińskiego/ cmentarz, Bystrzycka/przejazd kolejowy, Westerplatte/Bystrzycka (DZM) oraz Kopernika/Zarzecze. Ponadto, dwa przystanki przy ul. Saperów/Wrocławska i ul. Emilii Plater (pętla) zostaną wyposażone w nowe ławki.

Na mocy porozumienia z właścicielem terenu całkowicie nowa wiata została usytuowana przy ul. Sikorskiego, tuż obok funkcjonującego tam hipermarketu. Natomiast przystanek przy ul. Wokulskiego został wyposażony we wiatę przystankową, o którą wnioskowali mieszkańcy oraz pracownicy pobliskich zakładów.

Przypominamy również, że jak co roku młodzież uprawniona jest do korzystania z biletów okresowych, wakacyjnych. Ich wartość jest wielokrotnie mniejsza: strefa miejska – 16,00 zł, podmiejska – 18,00 zł, pozamiejska – 21,00 zł. Zakup tego ostatniego daje możliwość poruszania się po wszystkich strefach komunikacyjnych, czyli w całej sieci komunikacji miejskiej. Wszystkie bilety okresowe dają możliwość do skorzystania z nieograniczonej liczby przejazdów.

/Mateusz Jadach, UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułRowerzysta potrącony na pasach [Aktualizacja]
Następny artykułNiepełnosprawni Polacy, Niemcy i Serbowie spotkali się w Krzyżowej [FOTO]