Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Niepełnosprawni Polacy, Niemcy i Serbowie spotkali się w Krzyżowej

Niepełnosprawni Polacy, Niemcy i Serbowie spotkali się w Krzyżowej [FOTO]

0

Polacy, Niemcy i Serbowie – młodzi ludzie z niepełnosprawnościami ruchowymi lub umysłowymi, spotkali się w Krzyżowej, żeby pokonywać kolejne bariery – swoje i innych. Teraz zapraszają na spotkanie, podczas którego będą mogli pokazać to, czego się przez te kilka dni nauczyli.
W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji „Krzyżowa” od poniedziałku trwa polsko-niemiecko-serbskie spotkanie młodzieży, będącej na co dzień pod opieką organizacji zajmujących się integracją osób z niepełnosprawnością. W tej wyjątkowej, 30-osobowej grupie znalazła się młodzież ze Stowarzyszenia „Bliżej ciebie” przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, z Lebenshilfe Wetzlar Weilburg e.V. oraz z Kreativno edukativni centar-KEC w Belgradzie.

Jednym z głównych celów tego ważnego projektu jest wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnością, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Uczestnicy i uczestniczki projektu są osobami z orzeczoną niepełnosprawnością umysłową oraz ruchową. Program spotkania skupia się głównie na działaniach artystycznych, takich jak ekspresja poprzez sztuki wizualne realizowane różnymi technikami, paper-mache, taniec, śpiew. Warsztaty dają możliwość interakcji między młodzieżą z różnych krajów i kultur, a także podniesienia swoich kompetencji językowych i komunikacyjnych, co ułatwi w przyszłości integrację społeczną – mówią organizatorzy.

Prowadzone przez pięć dni sesje warsztatów artystycznych zakończą się prezentacją ich rezultatów. Na wydarzenie, na którym pokazana zostanie wystawa połączona z z występami muzycznymi i tanecznymi, zaplanowano w sobotę 8 lipca o godz. 16.00 w sali wielofunkcyjnej Budynek Stodoła na terenie kompleksu pałacowego w Krzyżowej. Wstęp wolny.

/Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego/

Poprzedni artykułOdnowią przystanki autobusowe w Świdnicy
Następny artykułWyjechał do Stanów Zjednoczonych i porzucił psa