Strona główna 0_Slider Komin do kontroli, nie będzie ciepłej wody

Komin do kontroli, nie będzie ciepłej wody

3

Sto metrów komina do inspekcji – rozpoczęły się przygotowania do remontu komina ciepłowni MZEC na Zawiszowie. Jednym z elementów przygotowań jest dokładne sprawdzenie stanu wnętrza komina.


Aby ustalić dokładny zakres prac remontowych wykonane zostaną liczne badania obejmujące stan żelbetowej konstrukcji komina, stan metalowych podestów i barier oraz niewidocznych z zewnątrz kanałów dymowych. Ekspertyzy wykona wyłoniona w przetargu firma Savex Zgorzelec.

Inspekcja wnętrza komina wymaga wyłączenia kotłów ciepłowni, co wiązać się będzie z ustaniem dostaw ciepłej wody do mieszkań oraz ciepła technologicznego do kilku świdnickich firm.

– Zdajemy sobie sprawę z kłopotów jakie dotkną naszych klientów – wyjaśnia Jacek Piotrowski, prezes zarządu MZEC – i dlatego zrobimy wszystko, by skrócić je do niezbędnego minimum i sprawić by były jak najmniej dotkliwe dla odbiorców. Dlatego prace rozpoczną się w nocy, kiedy zapotrzebowanie jest najmniejsze i potrwają maksymalnie 48 godzin.

Wyłączenie dostaw ciepłej wody i ciepła technologicznego nastąpi 24 lipca o północy, a wznowienie powinno nastąpić do godziny 24.00 dnia 25 lipca.

/Źródło MZEC/

Poprzedni artykułUlica Sienkiewicza znów do remontu
Następny artykułSurowsze kary za przestępstwa wobec dzieci