Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ulica Sienkiewicza znów do remontu

Ulica Sienkiewicza znów do remontu

2

Wkrótce rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach. Pomimo napraw gwarancyjnych ulica nadal nie spełnia standardów, widoczne są zapadnięcia w kostce na odcinku od skrzyżowania z ul. Młynarską do Rynku, a wykonawca remontu odmówił wykonywania dalszych napraw.
Świebodzice na własny koszt przeprowadziły badania geodezyjne, które miały ostatecznie ustalić, co jest przyczyną wadliwości nawierzchni. Ekspertyza wskazała, że tak jak wstępnie podejrzewano, nieprawidłowo została wykonana podbudowa jezdni.

Gmina ponownie wystąpiła więc z pismem do wykonawcy remontu o usunięcie wad, jednak kilka dni temu ponownie otrzymaliśmy odpowiedź odmowną.

W obecnej sytuacji przystąpimy do remontu zastępczego, a następnie będziemy dochodzić roszczeń od wykonawcy na drodze sądowej – zapowiada burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Rozumiem zdenerwowanie kierowców i użytkowników tej drogi, mogę tylko wyrazić ubolewanie z faktu, że doszło do takiej sytuacji i zapewnić, że jak najszybciej przystąpimy do naprawy nawierzchni. Proszę jeszcze o chwilę wyrozumiałości, prace rozpoczną się niebawem – dodaje.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPolicjanci świętowali [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKomin do kontroli, nie będzie ciepłej wody