Strona główna 0_Slider Folklor, egzotyka i trochę popu już wkrótce w Strzegomiu

Folklor, egzotyka i trochę popu już wkrótce w Strzegomiu

0

Tym razem artyści z Chin, Tajlandii, Meksyku, Cypru, Hiszpanii, Rosji oraz Słowacji zatańczą, zaśpiewają i zaprezentują swoją barwną kulturę, tradycję i kuchnię na 26. już edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu, w dniach od 10 do 13 sierpnia. Oprócz występów gości z odległych krajów nie zabraknie także koncertów gwiazd. W tym roku w rytmie muzyki pop wystąpią Video i Manchester.

Po raz kolejny w Strzegomiu będzie można obejrzeć występy artystów z odległych zakątków świata, które zaprezentują bogactwo swoich kultur i tradycji. W tym roku w barwnych widowiskach publiczność zobaczy grupy z Chin, Cypru, Hiszpanii, Meksyku, Rosji, Słowacji i Tajlandii. Nie zabraknie także polskich zespołów – gospodarzy święta folkloru Zespół Pieśni i Tańca „Kostrzanie”, grupy „Katowice” i „Kapeli Góralskiej PoPieronie”.

Strzegomski Rynek zatętni międzynarodowymi barwach folkloru w dniach od 10 do 13 sierpnia. Święto sztuki ludowej tradycyjnie rozpocznie koncert inauguracyjny, a w programie znajdą się także występy galowe, wieczory ludowe i bardzo lubiany kończący już imprezę „Rynek Świata”. Wówczas na pożegnanie w sercu Strzegomia powstają kawiarenki, w których gospodarzami są zespoły goszczące na festiwalu. Odwiedzający je turyści mają okazję skosztować charakterystycznych potraw z danego kraju lub regionu Polski, ale także nauczyć się podstawowych kroków tańców narodowych czy wziąć udział w animacjach, grach i zabawach prowadzonych przez ludowych artystów.

Święto folkloru to także koncertu gwiazd muzyki polskiej zaplanowane na 13 sierpnia na godz. 20.00 i 21.00. W tym roku zagrają lubiane zespoły popowe – Manchester i Video.

/oprac./
/Zdjęcie z festiwalu „Świat pod Kyczerą” 2017 w Świdnicy/

Poprzedni artykułJak pozyskać fundusze unijne?
Następny artykuł„To jeszcze nie koniec, będziemy tu codziennie” [FOTO/VIDEO]